Interviu

Ekstremalaus sporto entuziastas Redas: „Dabar turime geriausią parką Lietuvoje“

CaptureqqqDalinamės interviu su BMX dviračių bendruomenės atstovu, 18-os metų studentu Redu Pilsudskiu apie atnaujintą laisvalaikio parką Santakoje.

Spalio pradžioje Kauno Santakos parke buvo įrengtas naujas riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parkas. Ištisomis dienomis ir vakarais čia aktyviai laisvalaikį leidžia nemažai ekstremalaus sporto entuziastų. Domimės, ką apie atnaujintą parką bei apskritai apie Kauną mano Redas.

Kaip vertini naująjį ekstremalaus sporto parką Santakoje?
Pastaruosius metus ši aikštelė atrodė tragiškai. Visur buvo skylės, važinėti buvo tikrai pavojinga. Daug traumų turėjom tiesiog dėl prastų sąlygų. Tuo tarpu dabar turim fantastišką, geriausią Lietuvoje parką ir tuo labai džiaugiamės. Manau, kiekvienas man pritartų. Turime daug smagaus laiko čia ir galimybes save realizuoti, o svarbiausia – progresuoti.

Ar po naujos aikštelės atidarymo padidėjo susidomėjimas ekstremaliu sportu?
BMX dviračių, riedlenčių ir paspirtukų sportas nėra labai žinomas Lietuvoje, bet tikrai matome ženkliai didesnį naujų atletų skaičių ir tikimės, jog ši tendencija tik augs toliau ir matysime daugiau naujų talentingų veidų.

Ar Kaune reikėtų daugiau ekstremalaus sporto aikštelių?
Be abejonės reikėtų. Vienam parke savęs realizuoti neįmanoma, nes kiekvienos rampos specifika skiriasi. Kiekvieną rampą išnaudojame vis skirtingai. Dėl to tų parkų turėtų būti daugiau. Viename parke vienu metu negali važinėti daug žmonių.

Ką manai apie Kauną? Ar tau jis patinka?
Džiugu, jog Kaune vyksta pokyčiai, kurie yra ryškiai matomi ne tik sporto aikštelėse, bet ir pačiame mieste. Matome, kaip ženkliai pagerėjo pačių gatvių kokybė, atnaujinami pastatai, miestas gražėja. Kaunas yra nuostabus miestas, čia visada bus mano namai. Kiekvieną kartą išėjęs į miestą, aš einu su šypsena. Šiuo metu Kaune studijuoju statybos inžineriją. Šią profesiją pasirinkau neatsitiktinai – ateityje svarstau galimybę pastatyti ne vieną tokį parką. Beje, ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose.