Naudinga žinoti Šiandien rajone

5 geriausios vietos stebėti saulėlydį Kaune

Vasara – pats gražiausias laikas stebėti saulėlydžius. Saulei leidžiantis siūlome aplankyti vietas, nuo kurių geriausiai matyti plati Kauno panorama. Nuostabūs vaizdai, visas miestas „kaip ant delno“ ir gražios nuotraukos – garantuotos!

  • Pažaislio vienuolynas ir Kauno marios

Kauno marių pusiasalyje įsikūręs Pažaislio kamaldulių vienuolynas – vienas gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Šiaurės bei Rytų Europoje. Nors čia galima apsilankyti ir dieną, garantuojame, kad besileidžiant saulei vienuolynas ir prie jo banguojančios Kauno marios atrodys gražiausiai!

Primename, kad Pažaislio vienuolynas yra veikiantis ir jame gyvena, juo rūpinasi ir išlaiko Lietuvos Šv. Kazimiero seserų kongregacija. Pirmadienis čia yra tylos diena, todėl lankytojai tą dieną neįleidžiami. Be to, kartą per metus būna tylos savaitė, kai lankytojai nepriimami, ekskursijos nevedamos. Tylos savaitės laikas skelbiamas internetinėje svetainėje: www.pazaislis.org

  • Kristaus Prisikėlimo bazilika

Tai viena populiariausių panoraminių vietų Kaune, kurią žino ne tik kauniečiai, bet ir miesto svečiai. Vasarą ir rugsėjo mėnesį terasa veikia iki 18:30. Atvykus į bažnyčią, būtina nusipirkti bilietą. Bilieto kaina keliantis liftu – 2,40 Eur, neįgaliesiems, pensininkams ir moksleiviams – 1,20 Eur. Lipant laiptais – 1,20 Eur, vaikams ir moksleiviams – 0,30 Eur.

Čia galite ne tik grožėtis kerinčia miesto panorama, bet ir surengti šventinę fotosesiją. Ne veltui šią vietą ypač pamėgo jaunieji, norintys pasidaryti nepakartojamą vestuvinę fotosesiją. Puikus kadrai garantuoti!

  • Jėzuitų vienuolyno apžvalgos aikštelė

Tai ne tik unikali vieta, nuo kurios atsiveria nuostabi Kauno senamiesčio panorama, bet ir puiki erdvė draugų susitikimams, fotosesijoms.

  • Milikonių apžvalgos aikštelė

Dar viena kauniečių pamėgta panoraminė vieta, nuo kurios atsiveria Senamiesčio, Vilijampolės ir Žaliakalnio panorama. Apžvalgos aikštelės viduryje stovi tarpukariu sukurtas obeliskas „Perkūno žirgai“, skirtas įamžinti Žemaičių plento tiesimą. Čia verta stebėti ne tik kaip leidžiasi saulė, bet ir užsidega visos miesto šviesos.

  • Jiesios piliakalnis (Napoleono kalnas)

Napoleono kalnu vadinamas Jiesios piliakalnis yra įrengtas kairiajame Nemuno krante. Sakoma, kad nuo šios kalvos Prancūzijos imperatorius Bonapartas Napoleonas 1812 m. birželio 24 d. stebėjo Prancūzijos kariuomenės persikėlimą per Nemuną. Tačiau karo istorijos tyrinėtojai nurodo, kad Napoleonas kariuomenės stebėjimo vietą buvo įsirengęs kiek tolėliau esančiame Nemuno kranto šlaite, iš kur vienu metu buvo patogu žvelgti į visus per upę nutiestus tiltus. Nepaisant to, šis piliakalnis yra puiki vieta, jei norite pasigrožėti miesto panorama.

Šiemet Kauno miesto savivaldybė atnaujino ir pritaikė piliakalnį lankymui, čia įrengti patogūs laiptai.