Naudinga žinoti

5 mitai apie kalėdines eglutes

Kokia eglutė papuoš jūsų namus per Kalėdas: natūrali ar dirbtinė?

Gruodžio pradžioje daugeliui iškyla dilema, ką pasirinkti – tikrą kalėdinę eglutę, kuri skleis malonų miško kvapą kambaryje, ar geriau pirkti dirbtinę, kuri nesusidėvi ištisus metus? Pateikiame 5 mitus, kuriais dažnas žmogus vadovaujasi, pirkdamas eglutę. Kuris pasirinkimas geresnis – spręsti paliekame jums.

Mitas nr. 1 Dirbtinės eglutė yra geresnės, nes jas galima naudoti kasmet

Šį argumentą kaip patį svariausia pateikia dažnas dirbtinių eglučių šalininkas. Vis dėlto, anksčiau ar vėliau netikros žaliaskarės jų šeimininkams nusibosta ir patenka į sąvartyną. Verta atkreipti dėmesį, kad jos nėra pagamintos iš perdirbamos ir greitai suyrančios medžiagos. Natūralios eglutės po švenčių gali būti pasodintos arba perdirbamos, o tai yra ekologiškesnis pasirinkimas.

Mitas nr. 2 Pirkdami netikrą kalėdinę eglutę gelbėjate miškus

Dauguma gyvų eglučių, kurias perkate pasipuošti savo namus šventiniu laikotarpiu, yra auginamos ūkiuose, kur specialiai šiam tikslui ir auginami medeliai. Nebent kertate medį neleistinose vietose. Tokie veiksmai yra neteisėti.

Mitas nr. 3 Tikros eglutės yra brangesnės už dirbtines

Kalbant apie kainas, jos stipriai varijuoja priklausomai nuo eglutės aukščio ir vietos, kurioje pirksite.

Jei norite nedidelės dirbtinės eglutės, sumokėsite vidutiniškai apie 5–8 eurus. Perkant internetu, nedidelių eglučių kainos panašios. Pavyzdžiui, dirbtineseglutes.lt puslapyje viena dirbtinė eglutė 100 cm. aukščio kainuoja 16.58 Eur, 180 cm. aukščio – 52.39 Eur, o 220 cm. aukščio – 62.46 Eur. Svajojantiems apie lubas siekiančia žaliaskarę, deja, teks pakratyti kišenes. Prekybos centre „Senukai“ 180 cm aukščio eglutė kainuoja nuo 39 Eur ir gali siekti beveik 90 Eur. Perkantiems internetu, minėto aukščio eglutės kaina svyruoja maždaug nuo 52 iki 93 eurų.

Mitas nr. 4 Gaisro atveju, tikra eglutė kelia didesnį pavojų

Tai nėra faktas, veikiau nuomonė. Tikimybė, kad žvakės liepsna gali sudeginti eglutę (dirbtinę ar natūralią) išlieka. Tačiau siekdami išvengti nelaimės, kiekvieną dieną laistykite eglutę, prižiūrėkite ją, naudokite naujas, nekaistančias LED lempučių girliandas. Jei eglutė pradėjo gausiai mesti spyglius, nelaikykite jos namuose.

Mitas nr. 5 Natūrali eglutė yra apipurkšta pesticidais ir kitomis cheminėms medžiagomis

Vadovaudamiesi aplinkos apsaugos įstatymais ūkininkai, augindami medžius, naudoja chemines medžiagas tik tada, kai to reikia ir galima.