Naudinga žinoti

7 paprasti būdai, padėsiantys atnaujinti namų interjerą

Pavasaris – puikus metas atsinaujinti. Vieni seka naujausias tendencijas ir savo namų interjeru rūpinasi neatsilikdami nuo madų, kiti perstumdo baldus į kitas vietas ar paprasčiausiai pakeičią buvusią stalo staltiesę nauja. Iš gausybės patarimų, kaip atnaujinti namų interjerą neišleidžiant daug pinigų, „Kalba Kaunas“ redakcija išrinko vienus efektyviausių ir jais dalijasi.

Planas

Visų pirma labai svarbu susidaryti namų atnaujinimo planą, kuris padės ne tik susiplanuoti biudžetą, bet ir sukurti atvirą ir nereikalingomis interjero detalėmis neapkrautą namų erdvę. Atsakykite sau į klausimus:

  • Ką norėčiau pakeisti?
  • Koks mano biudžetas?
  • Kokios spalvos ir stilius man patinka?
  • Kokiose erdvėse praleidžiu daugiausiai laiko? Gal jose reikia papildomo apšvietimo?

Atsakę į visus klausimus ir susidarę planą idėjų paieškokite internete ar socialinių tinklų grupėse, kuriose žmonės dalijasi savo patirti ir rodo savo namų pokyčius prieš ir po. Atminkite, jog nevertėtų sekti naujausių tendencijų, o atsižvelgti į tai, kas patinka būtent jums. Mados keičiasi greitai, tačiau sienų juk neperdažysite kiekvienais metais, tiesa?

Baldų perstumdymas ir atnaujinimas

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip šiuo metu kambaryje išdėstyti baldai. Gal stalą vertėtų perkelti prie lango, o lovą prie kitos sienos? Kai tik perstatysite baldus, iš karto pajusite pokytį. Tas pats kambarys atrodys visai kitaip ir neišleisite papildomų pinigų. Tačiau norėdami padidinti kambario atnaujinimo efektą, galite paprasčiausiai kita spalva perdažyti jau turimą spintą. Nusidėvėjusias sofas ir fotelius atnaujinsite naujais ar pačių pasisiūtais specialiais užvalkalais.

Spalvos

Jei nusprendėte keisti kambarių sienas, atsižvelkite į tai, jog dažniausiai interjero dizaineriai miegamoje erdvėje pataria rinktis žemės arba ramius atspalvius. Jeigu nesinori vientisų spalvų, rinkitės tapetus su raštais, tačiau tokiu būdu puoškite tik galvūgalyje esančią sieną, kad galėtumėte išvengti miego trikdymo, kai akys užkliūva už ryškių spalvų. Svetainėje patariama laikytis tos pačios taisyklės ir televizoriaus nestatyti margos sienos fone, kad nebūtų varginamos akys.

Erdvėse, kuriose vyksta veiksmas, vertėtų rinktis ryškesnius ir žaismingesnius tonus. Virtuvėje ir vonioje patartina rinktis švaros įspūdį sukuriančias spalvas, kurios galėtų būtų papildomos ryškesniais akcentais.

Namų tekstilė

Pasitelkdami į pagalbą namuose esančią tekstilę, greitai ir paprastai atnaujinsite namų interjerą, o ir efektas matysis iš karto. Po žiemos likusius kailinius lovų užvalkalus pakeiskite žaismingų spalvų lengvomis lovatiesėmis. Pasirinkę ryškius pagalvėlių užvalkalus, sukursite visai kitą nuotaiką. Palikę stalus be staltiesių, kambariams sukursite estetikos ir erdvės pojūtį, o neutralios spalvos kilimas padės atsiskleisti kitoms interjero detalėms.

Apšvietimas

Pasirinkę tinkamą apšvietimą mažai apšviestas vietas paversite didesnėmis ir šviesesnėmis. Kambario kampe esančius fotelius ar krėslus pagyvins tarp jų pastatytas toršeras, o knygų lentynose patalpinti šviestuvai pridės jaukumo. Svarbu atkreipti dėmesį ir į lemputes. Pasirinkę šiltą geltoną atspalvį, sukursite jaukių namų įvaizdį.

Balkonas

Jei turite balkoną, jokiu būdu nepaverskite jo sandėliuku, o naudingai išnaudokite turimą papildomą erdvę. Papuoškite ją gėlėmis, vazone auginamomis daržovėmis ar prieskoninėmis žolelėmis, pasistatykite staliuką, krėslą ar nedidelę sofą su spalvotomis pagalvėlėmis. Visa tai suteiks jaukumo ir balkonas taps puikia poilsio, knygos skaitymo ar pusryčių vieta.

Nebenaudojami daiktai

Ar tikrai jums reikalingi visi daiktai, esantys jūsų namuose? Puikus metas susitvarkyti lentynas ir nuspręsti, ko tikrai reikia, kas jau kelis metus tik kaupia dulkes ir namuose sukuria netvarkos jausmą. Jei nebepatinkantys daiktai yra geros būklės, galite juos atiduoti kaimynams, nepasiturinčioms šeimoms ar parduoti. Atminkite, jog tai, kas atrodo sena ir nebegražu jums, kitiems gali būti tikras interjero dizainą atnaujinantis lobis.