Kalba ekspertai Kalba gyventojai

90-metis „senukas“ pasikeitė neatpažįstamai

Kaune, Šiaulių gatvėje 44-uoju numeriu pažymėtas daugiabutis namas, statytas tarpukariu ir įtrauktas į kultūros paveldą, po remonto darbų vėl džiugina gyventojų ir praeivių akis.

Dalyvavo programoje

Tarpukario ir į paveldo sąrašą įtraukta architektūra – išskirtinis Kauno bruožas, kurio puoselėjimui net skirta speciali programa.

Jau ne pirmus metus vykdomos Paveldotvarkos programos lėšomis Kaune finansuojami fasadų remonto, tvarkybos, apsaugos techninių priemonių įrengimo, neatidėliotinų saugojimo, pastatų pritaikymo neįgaliųjų reikmėms ar dekoratyvinio apšvietimo įrengimo darbai.

Apie šią programą sužinojo ir Šiaulių g. 44 namo gyventojai. „Su namo administratoriumi „Mano pasitarėme, kad galime pasinaudoti proga ir dalyvauti savivaldybės organizuojamoje Paveldotvarkos programoje. Taip gavome 30 procentų paramą fasado tvarkymo darbams. Buvo sutarta, kad galime mokėti išsimokėtinai – tai yra labai gerai“, – sako šiame name gyvenantis kaunietis Darius, kuris ir paskatino kitus namo gyventojus tvarkyti ne tik stogą, bet ir fasadą.

Stogo būklė kėlė nerimą

Dažnas daugiabučio gyventojas klysta manydamas, kad stogo remontas – tai tik paskutiniame namo aukšte gyvenančių kaimynų reikalas. Laiku neatlikus stogo remonto darbų, didelių nuostolių gali patirti visi kaimynai – po atlydžio ar smarkaus lietaus vanduo gali užlieti net kelis namo aukštus.

Šiaulių g. 44 name gyvenanti Indrė pasakojo, kad namo stogas buvo jau avarinės būklės, o tai labiausiai neramino ją ir kitus kaimynus, gyvenančius antrajame namo aukšte. „Kadangi gyvename paskutiniame aukšte iškart pastebėjome, kad sunkiasi vanduo – buvo tiesiog tragedija! Todėl labiausiai esame patenkinti stogo remontu. Džiugu ir dėl sutvarkyto fasado, kadangi tai kelia namo vertę ir atrodo geriau. Dėkoju namo administratoriui ir rangovams, dirbusiems prie mūsų namo – darbas atliktas kokybiškai ir tvarkingai“, – pasakojo Indrė.

Prisideda prie paveldo išsaugojimo

Šį daugiabutį prižiūri įmonė „Mano BŪSTAS“. Būtent ji ir suorganizavo būtinus stogo remonto ir fasado atnaujinimo darbus.

„Mano BŪSTAS“ aktyviai dalyvauja minėtoje programoje ir padeda savo klientams gauti paramą fasado atnaujinimo darbams. Įmonės Kauno regiono vadovas Valentinas Jerošenko džiaugiasi, kad pagal šią programą per pastaruosius 3 metus sutvarkyta jau 24 Kauno daugiabučių namų fasadai ir stogai.

„Mes aktyviai ir noriai prisidedame prie Kauno kultūros paveldo atnaujinimo. Juk visi atnaujinti architektūrinio paveldo objektai džiugins turistus, atvykusius iš visos Europos, kai 2022 metais Kaunas taps Europos kultūros sostine“, – teigia „Mano BŪSTO“ Kauno regiono vadovas Valentinas Jerošenko.

Didina būsto vertę

Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad sutvarkytas stogas ir atnaujintas namo fasadas ne tik suteikia daugiabučiams daugiau estetikos, bet ir kelia būsto vertę. Bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka teigė, kad buto vertė tvarkingame ir suremontuotame daugiabutyje visada bus didesnė nei tokiame pačiame, bet netvarkingame name.

„Įsivaizduokime du identiškus parduodamus butus. Pirkėjo akimis, visada pranašumą turės tas butas, kuris yra sutvarkytame, švariame ir prižiūrimame daugiabutyje. Emocijos, nors ir neapčiuopiamos, tačiau yra vienas svarbiausių momentų renkantis būstą. O jas kuria ne kas kita, kaip mus supanti aplinka, garsai, kvapai. Tvarkinga laiptinė, nauji langai, durys, įėjimo stogeliai taip pat kelia ir buto piniginę vertę – o tai jau apčiuopiamas privalumas būsto savininkui, nes jis gali parduoti brangiau arba greičiau“, – dėstė „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas A. Šapoka.