Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Aleksandras iš Aleksoto: „Darome kaimynų piknikus“

Namo seniūnas Aleksandras – darbštus, pareigingas ir labai kuklus.
Namo seniūnas Aleksandras – darbštus, pareigingas ir labai kuklus.

Aleksote gyvenantį Aleksandrą „Metų kaimyno 2018“ titului pasiūlė jo kaimynė Regita. Geriau nei kaimynės žodžiais Aleksandro pristatyti tiesiog neįmanoma:

„Kai tik atsikraustėme čia gyventi, susipažinau su kaimynu Aleksandru. Kiekvieną dieną matau, kaip jis dirba ir stengiasi dėl kitų namo gyventojų gerovės: tvarko aplinką, niekada neatsako, kai reikia pagalbos. Savaitgaliais ir švenčių dienomis Aleksandras kviečia kaimynus į pikniką – šalia laiptinės esančioje pievelėje susirenka kaimynai su vaikais, visi draugiškai bendrauja, kepa įvairius skanėstus ant grotelių. Tai žmogus, kuris stengiasi suvienyti visus kaimynus, yra labai draugiškas, paslaugus ir be galo darbštus.“

Ar seniai šiame rajone gyvenate?

Nuo 1993 metų.

Jūsų kaimynė minėjo, kad labai daug naudingų darbų namui darote. Kodėl to imatės?

Prieš 10 metų buvau išrinktas namo seniūnu. Manau, reikia ne tik nešioti šį titulą, bet ir kažką daryti, gerai atlikti savo pareigas. Tai ir garbė, ir atsakomybė.

Turite gražią tradiciją – organizuoti kaimynų piknikus. Papasakokite, kaip kilo tokia idėja?

Kieme pastatėme staliuką, kepame čia mėsą, pabendraujame su kaimynais.

Kada paskutinį kartą taip susirinkote?

Prieš dvi savaites. 12 kaimynų tada susirinko.

Kada planuojate rengti kitą pikniką?

Geras klausimas! Negaliu atsakyti. Spontaniškai juos darom. Iš ryto susitinkam, pasikalbam ir nusprendžiam: „Darom? Darom!“. Tada visiems skambinam ir kviečiam.

Kaip manote, koks yra geras kaimynas? Kaip puoselėti gerą kaimynystę?

Būk žmogiškas ir kiti tau tokie bus. Geras kaimynas – tai paprastas žmogus, kuris gali ir su tavim pabendrauti, ir bėdoje padėti.

Ačiū už pokalbį!