Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Alma iš Gričiupio: „Jaučiu kaimynų palaikymą“

 

Namo pirmininkė Alma džiaugiasi gyvenanti Gričiupyje.
Namo pirmininkę Alma pažįsta viso namo gyventojai.

Gričiupyje gyvenančią Almą žino visi jos namo gyventojai. Tuo įsitikinome, kai, atėjus prie jos daugiabučio, mus iškart pasitiko kaimynas, klausdamas, ar ieškome pirmininkės Almos. Kaimynai džiaugiasi turėdami tokią aktyvią, rūpestingą ir patikimą namo pirmininkę.

Ar seniai pirmininkaujate savo namui?

Nuo 2006 metų.

Ką per tuos metus spėjote nuveikti?

Iš tikrųjų, labai daug padarėme. Daugiabutis, kuriame gyvename, buvo apleistas bendrabučio tipo namas. Padarėme dvi renovacijas, namą pilnai atsinaujinome, o dabar savo kiemą tvarkomės. Kai pradedi tvarkytis, tai nebegali sustoti.

Ar visus savo namo kaimynus pažįstate?

Taip, visų telefono numerius turiu. Į mane jie visais klausimais kreipiasi. Jaučiu kaimynų palaikymą, todėl lengviau dirbti namo labui.

Nesipykstate?

Kaip ir kiekvienoje šeimoje visko būna, bet stengiamės gyventi taikiai.

Kaimynus laikote savo šeima?

Taip, kai bėda užklumpa, tai greičiausiai bėgi pas kaimyną, nes giminės – toli.

Gal organizuojate kaimynų susitikimus?

Taip, turime pavėsinę kieme. Kad ir šiandien – pasidariau kavos ir susirinko kaimynų kompanija. Čia ir dirbam, ir leidžiam laiką. Yra kaimynių, kurioms patinka gėles sodint, jos tvarko mūsų gėlynus, o vyrai sunkesnius darbus daro. Kasmet darome talkas. Būna, kad jos net kelias dienas trunka.

Gal tos talkos ir suvienija jus?

Taip. Didžiausia varomoji jėga yra kaimynų darbas ir entuziazmas. Žinoma, reikia kažkiek iniciatyvos parodyti, bet, kai yra norinčių dirbti ir tvarkytis, tai bepigu ir iniciatyvą rodyti.

Beje, su kaimynais dalyvavome socialinėje akcijoje „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ ir pasodinome ąžuoliuką savo kiemo teritorijoje.

Ar galėtumėte pasidalinti geros kaimynystės receptu?

Manau, reikia daugiau tolerancijos vienas kitam, nes būna, kad žmogus tik save mato ir tik sau naudos siekia. Mano pareiga ir yra vienam parodyti, dėl ko kaimynas pyksta, o kitam, už ką pyksta. Siekiu, kad jie suprastų vienas kitą ir susipykę susitaikytų.

Ačiū už pokalbį!

Gričiupio namo kaimynai dalyvauja socialinėje akcijoje „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ .
Gričiupio namo kaimynai dalyvauja socialinėje akcijoje „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ .