Kalba ekspertai

Apšiltintas stogas – jaukūs namai

Net 30 procentų šilumos energijos iššvaistoma per prastos būklės stogą.
Net 30 procentų šilumos energijos iššvaistoma per prastos būklės stogą.

Senos statybos daugiabučiuose gyvenantys kauniečiai nekantriai laukia pavasario. Žiemą vieni butai šąla, kiti šildomi per stipriai. Vis daugiau gyventojų pasiryžta investuoti į savo gerovę – remontuoti ir apšiltinti stogus.

Dėl pasenusių, nesandarių, iškrypusių stogo konstrukcijų labiausiai kenčia viršutinių aukštų gyventojai: sunkiasi vanduo, ant butų sienų atsiranda pelėsis. Kiauras stogas kenkia ir ardo visą namo konstrukciją. Nuo stogo būklės priklauso ir mikroklimatas butuose.

Nesandarus stogas dažnai nulemia didžiausius šilumos nuostolius – kadangi pastato patalpose šiltas oras kyla aukštyn, net 30 procentų šilumos energijos iššvaistoma per prastos būklės stogą. O tai nulemia, kodėl namuose nebūna taip jauku ir šilta.

Dažnas daugiabučio gyventojas mano, kad stogo remontas, tai tik viršutinių aukštų gyventojų reikalas. Tačiau, laiku neatlikus darbų, didelių nuostolių gali patirti visi kaimynai – po atlydžio ar smarkaus lietaus gali būti užlieti kelis namo aukštus.

Jei manote, kad jūsų daugiabučio namo stogui reikalingas remontas, skambinkite į klientų aptarnavimo centrą numeriu: 8 700 55 966.