Kalba ekspertai

Apšiltinus namo stogą net šalčiausia žiema nebaisi

Netvarkingas, neapšiltintas stogas iššvaisto iki 30 proc. namo šilumos.
Apšiltintas stogas užtikrina komfortą ir šilumą visiems daugiabučio gyventojams – namas šildomas tolygiai.

Šaltuoju metų laiku visi norime, kad namuose būtų šilta ir jauku. Todėl daugiabučių gyventojai keičia langus ir lauko duris, tačiau jie pamiršta svarbiausią namo dalį –  stogą. Juk nuo jo priklauso, kiek namas praranda šilumos.

Nors šiandien dauguma daugiabučių gyventojų jau yra pasikeitę langus ir laiptinės duris su telefonspynėmis, tačiau bene daugiausiai, net iki 30 proc., namo šilumos išvaisto netvarkingas stogas.

Laikui bėgant stogo danga nusidėvi, atsiranda nesandarumų, stogas šlampa. Dėl to žiemą įdrėkusios vietos labiau šąla. Viršutiniuose ir kraštiniuose butuose gyventojai gyvena šaltesnėmis sąlygomis, o kiti butai peršildomi. Dėl to namas šildomas netolygiai, padidėja energijos sąnaudos.

Anot pastatų priežiūros ekspertų, jei gyventojai nuspręstų stogą ne tik remontuoti, bet ir apšiltinti, namas sutaupytų nemažai šilumos energijos, o tai lems mažesnes sąskaitas už šilumą. Apšiltinus namo stogą labiausiai gerus pokyčius pajus viršutinio aukšto gyventojai – žiemą bus šilčiau, o vasarą netektų kentėti nuo karščio.

Jei norite, kad jūsų daugiabučio stogas būtų apšiltintas – kreipkitės į „Mano Būsto“ daugiabučių priežiūros specialistus. Skambinkite Klientų aptarnavimo centro telefono numeriu 8 700 55 966.