Kalba gyventojai Rajono problema

Ar Kaune pakanka dviračių takų?

Atšilus orams, gatvėse matome daugiau kauniečių, minančių dviratį. Juk smagu kelionę automobiliu ar pilnu autobusu iškeisti į lengvą pasivažinėjimą dviračiu. Tik ar Kaune dviratininkams pakanka vietos? Kokia dviračių takų būklė šiandien ir su kokiais nepatogumais susiduria keliaujantys dviračiais?

Saulėtą balandžio dieną išėjome pasivaikščioti po Kauno centrą ir senamiestį. Sutiktų praeivių klausėme, ar dažnai važinėja dviračiais, kokius takus renkasi, kaip vertina esamų takų būklę, ar jų netrūksta.

Kuriuos dviračių takus renkasi kauniečiai?

Dalis mūsų pakalbintų kauniečių jau važinėja dviračiais, kiti – tik vasarą. Kur Kaune geriausios vietos lengviems pasivažinėjimams dviračiu?  Klausiame kauniečių.

„Žinau, kad nutiestas naujas dviračių takas Kleboniškio pakrašty, tai reikės išbandyti. Centre dar nevažinėjau“, – sako Laisvės alėjoje sutikta kaunietė Ieva. Kleboniškio taku važinėja ir kaunietė Rasa su šeima: „Renkamės kelią į Kleboniškį arba link Šančių.“ „Kleboniškis – Senamiestis – tai mano mėgstamiausias maršrutas, nes palei Nerį ir nėra automobilių“, – priduria ponia Edita.

Dalis mūsų pakalbintų kauniečių mėgsta važinėti ir pačiame centre, Laisvės alėjoje: „Mums patinka takas Laisvės alėjoje, nes viskas aiškiai sužymėta ir kelias be duobių.“ „Centro dviračių takai labai gražūs, patogūs, daug vietos jiems skirta. Labai gerai, kad jie taip ryškiai žaliai žymimi. Patys pėstieji susimąsto ir nebeina dviračiu taku, nes iš tolo jį mato“, – pasakojo studentės Karina ir Ieva.

Dviratininkas: „Situacija smarkiai blogesnė“

Nors dauguma mūsų kalbintų praeivių teigiamai atsiliepė apie centre esančius dviračių takus, bet visi vienbalsiai sakė, kad rajonuose jų trūksta, o ir ne visų esamų takų būklė yra gera.

„Eiguliuose yra takų, kur nepatogu važinėti, asfaltas nėra normaliai padengtas, yra duobių“, – pasakojo Eiguliuose gyvenanti Karina. „Kalniečiuose yra tikrai patogu važinėti dviračiu, tik tie takai ne visą laiką veda ten, kur man reikia“, – įspūdžiais dalinosi kaunietė Ieva. Yra takų, kurie baigiasi vidury kelio, o tai reiškia, kad dviratininkas atsiduria ten, kur vaikšto pėstieji. Tai sukelia nepatogumų ne tik dviratininkams, bet ir pėstiesiems.

Asociacijos „Lietuvos dviratininkų bendrija“ pirmininkas Eduardas Kriščiūnas mano, kad dviračių takų būklė Kaune yra prasta: „Kaune situacija smarkiai blogesnė. Jis atsilieka nuo Vilniaus kokiais 10 metų. Čia dar tik juostų ant šaligatvių paišymo etapas.“

„Laisvės alėjoje esančios juostos uždažytos net nesuremontavus šaligatvių ir atsilupinėjo dar praėjusį rudenį. Jų, kiek žinau, nebeatnaujins, tad kaip tai atrodys?“, – retoriškai klausia dviračių entuziastas. Jis siūlo didiesiems Lietuvos miestams lygiuotis į Olandijos miestus, tokius kaip dviračių sostine tituluojamas Amsterdamas.

Ar esate patenkinti dviračių takais savo rajone? O gal jų trūksta? Pasidalinkite savo istorijomis!