Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Ar žinote, kiek šilumos iššvaisto Jūsų namas?

Termoviziniai tyrimai gali padėti nustatyti problemines namo vietas.
Termoviziniai tyrimai gali padėti nustatyti problemines namo vietas.

Šilumai pralaidaus namo gyventojai moka kartais net ne kelis, o keliolika kartų daugiau nei, pavyzdžiui, renovuoto daugiabučio gyventojai. Šiluma prarandama pro namo vėdinimo sistemą, nesandarius laiptinių ir butų langus, pro buto ir rūsio sienas, ir kt.

Kiekvienu minėtu atveju yra išeitis. Pavyzdžiui, be reikalo nelaikyti įjungtų ventiliatorių ir garų surinktuvų, kuriais šiluma iššvaistoma pro vėdinimo sistemas. Arba už radiatorių įrengus šilumą atspindinčius ekranus, pakeitus ar užsandarinus langus bei duris (ypač balkono), trumpai, bet intensyviai vėdinant patalpas.

Tačiau norint nustatyti didžiausius šilumos nuostolius gali padėti specialūs prietaisai – termovizoriai. Būtent termovizinės apžiūros metu galima užfiksuoti problemines vietas ir, remiantis nuotraukomis, priimti geriausią sprendimą dėl probleminės vietos tvarkymo.

termo

Termoviziniai tyrimai plačiai taikomi pastatų atitvarų tikrinimui, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo ūkyje, elektros energetikoje, mechanikoje. Taip pat įdomu, kad termovizoriai naudojami ir aviacijoje, karyboje, medicinoje ar net medžioklėje.

Konkrečiai išskiriant daugiabučius, šiais prietaisais gali būti nustatytas namo lubų, stogų, pamatų, sienų, langų, durų, šildymo sistemų, vėdinimo sistemų, oro kondicionavimo ir vėsinimo sistemų pralaidumas. Taip pat termovizinių apžiūrų metu gali būti nustatytas ne tik šilumos, bet ir elektros pralaidumas.

Termovizorių yra įvairių, skirtų ir sudėtingesniems pastatų tyrimams (pastatų atitvarų tyrimams ir pan.), ir paprastesniems (elektros skydinių darbui įvertinti ir pan.) darbams. Rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie gali atlikti Jūsų namo apžiūrą arba parekomenduoti Jūsų poreikius atitinkanti prietaisą.