Naudinga žinoti Paslaugos

Atostogos: patarimai norintiems nuomoti ar nuomotis butą vasarai

Patikėkite visus nuomos rūpesčius profesionalams!
Patikėkite visus nuomos rūpesčius profesionalams!

Vasarą įprastai keliaujame atostogauti  arba skubame į užsienį užsidirbti. Kol atostogaujantys laužo galvą, ką geriau nuomotis – butą ar viešbutį, išvykstantieji ilgesniam laikui iš Lietuvos ir turintys savo būstą svarsto, kam patikėti jo priežiūrą. O kaip nepamesti galvos, kai už lango pasirodžiusi saulė susuka galvą ir visai nesinori galvoti apie sudėtingas nuomos sąlygas ar ieškoti nuomininkų?

Išvykstant – butą išnuomoti

Išvykstantiems ilgesniam laikui iš Lietuvos, kad ir vasaros sezonui, verta pagalvoti apie buto nuomą. Normalu, kad paliekant namus tenka patirti stresą: pradedant nuo to, kaip viską sutalpinti į lagaminą, baigiant gyvenimo sąlygų kūrimu svečioje šalyje. Tad ieškoti nuomininkų ir užsiimti, kaip sakoma, „popierizmais“, nori ne visi.

Viena iš galimybių, norint, kad butas būtų prižiūrėtas ir tuo pačiu uždirbtų, jo administravimą perduoti patikimai nuomos administravimo paslaugas teikiančiai įmonei.

Jei naudojatės nuomos administratorių paslaugomis, rūpintis nuomininkų paieškomis nereikia – jie jau turi platų savo klientų ratą ir nuolat ieško svečių tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje“, – teigia „Mano nuomos“ projekto koordinatorė Vida Adamonienė.

Taigi, nuomos administravimo paslaugas teikianti įmonė ne tik suras nuomininkus, bet ir pasirūpins, kad mokesčiai už komunalines paslaugas būtų mokami laiku bei užtikrins buto švarą ir tvarką. Ypač tai būna aktualu, kai nuomininkai apsistoja trumpai viešnagei: „Po kiekvieno trumpam apsistojusio svečio viešnagės butas yra išvalomas“, – užtikrino V. Adamonienė.

Ką renkasi atostogautojai: butą ar viešbutį?

Atostogoms rinktis butą ar viešbutį – dažniausiai tai lemia piniginės storis ir asmeniniai poreikiai. Pasak V. Adamonienės, butus nuomojasi tie, kuriems norisi namų jaukumo, ramybės, nes viešbutis to negali atstoti.

Didžiausias atostogautojų nuogąstavimas – realybės neatitikimas. Nuotraukose matytas ir sužavėjęs butas realybėje virsta nejaukiu, nenorimu gyventi. Viena vertus, tai gali būti dideli būsimų nuomininkų lūkesčiai, kita vertus, nuomininkai tikrai pasistengia su nuotraukomis, tačiau – ne su pačiu butu ar jame vyraujančia „tvarka“.

„Mano nuomos“ specialistai užtikrina – tokių atvejų jų istorijoje nėra, visi butai nuotraukose vaizduojami tokie, kokie yra, dirbtinai nepagrąžinant: „Internetiniame puslapyje siūlomų išsinuomoti butų nuotraukos yra realios ir atvažiavęs svečias ras tai, ko ir tikėjosi.“

Atostogos skirtos poilsiui, tad jų metu nereikia sukti galvos nei apie tvarkymąsi, nei apie galimus komunalinius ar kitus, papildomus, mokesčius, kadangi įprastai jie jau būna įtraukti į nuomos kainą, atsižvelgiant į nuomos laikotarpį. Jums išvykus, butą sutvarkys valymo profesionalai – tuo pasirūpins nuomos administravimu užsiimanti įmonė.

Galvojantiems nuomotis butą atostogoms, derėtų iškart pagalvoti apie viešnagės laikotarpį. „Geriausia atostogas planuoti iš anksto ir tiksliai žinoti, kuriomis dienomis norėsite apsistoti bute, nes dažniausiai butai yra rezervuojami iš anksto: prieš mėnesį ar prieš du. Todėl ne visada bus galimybė pratęsti savo viešnagę“, – patarimus dalijo V. Adamonienė.

________________________________________________________________________________

Pastatų priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Mano Būstas“ siūlo visus nuomos rūpesčius patikėti profesionalams – „Mano nuoma“ ir nebesukti galvos dėl buto priežiūros bei tinkamiausių nuomininkų paieškos.

Daugiau informacijos – puslapyje arba telefonu: 8 700 55 966.