Metų kaimynas 2017

Atsakingas kaimynas Vytenis: “Mūsų kiemas – bendruomenės branduolys”

“Kiemo gelerijos” sumanytojas ir įkūrėjas V. Jakas

Centre tikriausiai nėra gyventojo, nieko negirdėjusio apie E. Ožeškienės 21 – ojo namo kieme įrengtą kiemo galeriją. Pasigrožėti neįprastomis instaliacijomis čia užsuka ne tik turistai, bet ir aplinkiniai gyventojai. Tiesa, “Kiemo galerijos” sumanytojas V. Jakas išlieka kuklus ir užklupusiu dėmesiu dalinasi su visais namo gyventojais: “Tai bendras mūsų projektas, visi kaimynai kažkiek prisidėjo“.

Vytenis pasakojo, kad pati pradžia buvo noras sutvarkyti kiemą, paversti jį jaukia vieta, kur kaimynai galėtų leisti laiką. Taip po truputį kiemas pildėsi įvairiais piešiniais ir instaliacijomis. Sulaukęs kaimynų palaikymo, Vytenis nusprendė, kad ir kiemą galima paversti savotiška galerija, kurioje jauku būtų ne tik visiems kaimynams, bet užsukantiems smalsuoliams. Kiekvienas piešinys ir instaliacija turi savo istoriją ir „Kiemo galerijoje“ atsirado neatsitiktinai. V. Jakas domėjosi namo ir kiemo istorija, kas čia gyveno ir kaip anksčiau viskas atrodė.

„Šis kiemas tapo savotišku menininkų ir bendruomenės veiklos branduoliu. Dar ne viskas atrodo taip kaip norisi, bet mes link to judame“, – pasakojo menininkas.

Išties, per keletą metų kiemas pasikeitė neatpažįstamai – dabar bendruomenė čia mielai leidžia laiką įvairių švenčių metu.