Rajono problema

Beglobės katės: ką daryti?

Taip atrodo vietos, kuriose maitinamos beglobės katės
Taip atrodo vietos, kuriose maitinamos beglobės katės

Beglobiai gyvūnai neretai gyventojams tampa problema. Kai kurie ją sprendžia šalia daugiabučių įrengdami specialias vietas katinų maitinimui. Tai išeitis gailintiems beglobių, bet norintiems, kad jos išsikraustytų iš jų daugiabučio rūsio. Paprastai tokie namukai įrengiami atokiau nuo daugiabučių kiemų, todėl mažiau trukdo gyventojams. Tačiau tai patinka ne visiems, nes už jų priežiūrą atsakingi patys gyventojai.

„Man nepatinka, kad grįždamas namo iš darbo matau aplink duris besisukiojančias kates. Jeigu kažkam tai labai patinka tegul priglaudžia jas po savo stogu. Neketinu maitinti ir mokėti už tai kas man tik trukdo“, – savo mintimis dalinosi centre gyvenantis Virginijus. Taip pat galvoja nemažai miesto gyventojų, todėl norint įrengti specialias vietas beglobiams gyvūnams yra sudėtinga.

Tačiau yra kitas būdas apsiginti nuo beglobių kačių – plastikinių rūsio langų su ventiliacija įrengimas. Sudėjus langus, katės niekaip negalės patekti, o kam nors nusprendus išdaužti langus, grės administracinė atsakomybė už turto sugadinimą.

O tiems kas vis dėlto panoro prižiūrėti bešeimininkes kates reikia žinoti tai, kad jos gali būti šeriamos tik savivaldybės nustatytose vietose. Taip pat tas asmuo turi nuolat prižiūrėti ir tvarkyti šėrimo vietą.