Rajono problema

Benamiai gyvūnai daugiabučių kiemuose: ką su jais daryti?

Kiekviename Kauno daugiabučių kieme galime sutikti slampinėjančius benamius šunis ir kates. Ateina žiema ir jiems išgyventi darosi vis sunkiau. Vieniems kaimynams jų gaila, o kiti bijo, kad šie nelaukti kiemo svečiai platina ligas. Tiek vieni, tiek kiti nori, kad jų kiemuose būtų kuo mažiau. Tad ką galime padaryti?

Situacija yra labai prasta

„Dabar situacija yra labai bloga. Gyvūnai yra išmėtomi kaip daiktai nepriklausomai nuo jų amžiaus: ar tai maži gyvūnėliai, ar jau dideli. Sulaukiame labai daug skambučių“, – situacija komentavo „Lesės Kauno prieglaudos vadovė Eglė Baležentienė. Anot jos, dalis gyventojų galvoja, kad išmestus į gatvę augintinius kas nors priglaus į savo namus. Tai nėra geras požiūris.

Pasak E. Baležentienės žiauraus elgesio su benamiais gyvūnais problema kyla iš to, kad trūksta švietimo nuo pat vaikystės. „Neigiamų pavyzdžių, deja, yra daugiau nei teigiamų. Reta šeima, kuri rodo gerą pavyzdį savo vaikams“, – apie elgesį su gyvūnais pasakojo „Lesės“ Kauno prieglaudos vadovė.

Vienas šios problemos sprendimo būdų yra sterilizacija, kuri, anot E. Baležentienės, turėtų būti privaloma: „Manau, čia ir valdžios problema. Jeigu būtų privaloma laikomo gyvūno sterilizacija ir tam būtų skirta lėšų, gal situacija pagerėtų, o dabar išeina užburtas ratas. Sterilizacijos kainos yra tikrai nemažos ir ne visi išgali susimokėti.“

Benamių kačių kastracijos programa Kaune

Siekiant humaniškai mažinti benamių kačių skaičių ir stabdyti jų dauginimąsi, sukurta programa „Pagauk – Sterilizuok – Paleisk“.  „Penkta koja“ siekia, kad  ši programa padarytų kuo didesnę naudą visuomenei.

Šios programos metu šeimininkų neturinčios katės ir katinai yra gaudomi, sterilizuojami ar kastruojami, vėliau paleidžiami atgal į pagavimo vietas, taip užkertant kelią beglobių kačių dauginimuisi. Kastruotas kates atpažinti nesunku – pagal trumpintą kairės ausies galiuką.

Sterilizacijos negalima atlikti sergančioms, besilaukiančioms bei maitinančioms katėms. Sergančioms katėms sterilizacija gali baigtis netgi mirtimi. Pagavus maitinančią katę ir norint ją sterilizuoti, reikėtų palaukti, kol kačiukai taps savarankiški (apie 1.5 mėn., kai pradės patys maitintis).

Pagalba, negalintiems susimokėti

Atsižvelgiant į tai, kad ne kiekvienas gali susimokėti už gyvūno sterilizaciją, „Penkta koja“ ragina kreiptis visus mažas pajamas gaunančius kauniečius, kuriems organizacija padės sterilizuoti ar kastruoti augintinius už simbolinę kainą.

Ar savo kieme sutinkate benamių gyvūnų? Ką darote?