Naudinga žinoti

Buto remontas – ne vien savininko reikalas

remontas-65063787
Apie remonto darbus gyventojai privalo pranešti savivaldybei

Nuo šių metų sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo vyriausybės priimtas nutarimas, įpareigojantis gyventojus, planuojančius atlikti buto remontą, pranešti apie tai savivaldybei. Gyventojai privalės nurodyti kokių triukšmo mažinimo priemonių ketina imtis remonto metu ir kiek laiko truks remonto darbai.

Apie ketinamus atlikti buto remonto darbus savivaldybei pranešti reikia ne vėliau nei likus 7 darbo dienoms iki darbų pradžios, nurodant tikslų adresą, darbų pradžios ir pabaigos datą ir kokių priemonių bus imamasi mažinant triukšmą. Pavyzdžiui, jei gyventojas planuoja griauti sieną, vietoje kalimo rinksis pjovimo būdą.

Taip pat šiek tiek patikslintas nakties laikas – darbo dienomis jis yra nuo 22 iki 7 val. ryto, anksčiau jis tęsėsi iki 6 val. ryto. Švenčių ir poilsio dienomis nakties laikas yra nuo 22 iki 9 val. ryto.

Jeigu savivaldybė sulauks kaimynų skundų dėl triukšmo ir užsitęsusių darbų, buto savininkui gali grėsti administracinė bauda nuo 50 iki 300 eurų, jei skundai kartosis, gali būti skiriama ir 600 eurų dydžio bauda.