Kalba ekspertai Kalba gyventojai Naudinga žinoti

Buto užliejimo detektyvas: gyventojai dėkoja gelbėtojams

Pastebėję net ir menkiausią vandens pralaidumą, nedelsiant turėtumėte kviesti avarinę tarnybą.

Ką darytumėte, jei kaimynas iš viršaus užlietų jūsų butą? Į ką kreiptumėtės pagalbos tą akimirką, kai per jūsų kambario sieną nenumaldomai bėgtų vanduo? Tokia nelaimė nutiko Šilainiuose. Padėtį apsunkino ir avarijos priežasties paieškos.

 

Karti daugiabučio namo gyventojų patirtis

Šilainiuose, Baltų pr. 5 name gyvenantis Bronislavas su žmona nemenkai išsigando pamatę per buto sieną tekantį vandenį. Kažkas nutiko pas kaimynus iš viršutinio buto. Jie iškart kreipėsi į jų būstą prižiūrinčią įmonę „Mano Būstas“ ir išsikvietė avarinę tarnybą.

Įmonės „Mano Būsto“ darbuotojai iškart nuvyko į įvykio vietą. Deja, patekti pas užliejusius kaimynus ir nustatyti, iš kur bėga vanduo, pavyko ne iškart.

„Patekti į viršutinį butą dienos metu nebuvo galimybės. Kadangi to buto gyventoja darbo dienomis dirba ir grįžta namo tik vakare, tai buvo suderinta su avarine tarnyba, kad, kai kaimynė bus namuose, jie nuvyktų ir nustatytų užliejimo priežastį. Kai gavome atsakymą, kad vanduo bėga iš šalto vandens skaitliuko sujungimo, iškart įpareigojome užliejusio buto kaimynus susitvarkyti jiems priklausančią buto inžinerinę įrangą bei apie šią situaciją informavome nukentėjusius gyventojus“, – situaciją komentavo „Mano Būsto“ klientų asmeninis vadybininkas Povilas Nemura.

Bronislavas su žmona negailėjo padėkos žodžių klientų asmeniniam vadybininkui P. Nemurai, organizavusiam operatyvų tyrimą ir avarijos likvidavimo darbus, ir avarinės tarnybos darbuotojams, kurie net ir keičiantis pamainai atvyko ir apžiūrėjo įvykio vietą.

„Noriu jums nuoširdžiai padėkoti už operatyvią pagalbą sprendžiant buto užliejimo problemą. Avarinė tarnyba nustatė, iš kur bėga vanduo. Dabar galėsime kreiptis į draudimą dėl žalos atlyginimo“, – laiške „Mano Būsto“ darbuotojams rašė užlieto buto šeimininkai.

Ekspertai pataria, kaip išvengti nelaimės

Buto užliejimas gyventojams pridaro didelių nuostolių. Todėl būtina stebėti vamzdynų stovų būklę butuose.

Būsto priežiūros specialistai pabrėžia, kad patys daugiabučių namų gyventojai turėtų stebėti vamzdynų stovų būklę savo butuose, o pastebėję net ir menkiausią vandens pralaidumą nedelsiant turėtų kviesti avarinę, kad būtų išvengta didelės nelaimės. Tiems, kuriems sudėtinga įvertinti vamzdynų būklę, vertėtų kreiptis į namo administratorių. Laiku pastebėjus blogos būklės vamzdyną, būtų galima planuoti vamzdynų keitimo darbus ir užbėgti tokiems liūdniems įvykiams už akių. Jei ant kurio nors vamzdžio stovo jau yra uždėta remontinė mova, taip pat reikėtų sunerimti, nes tai tik laikina priemonė avarijai likviduoti.

„Mano Būsto priežiūros“ inžinerinių sprendimų tarnybos vadovo Juliaus Žilinsko teigimu, visai nesvarbu, ar gyvenate senos statybos ar naujame name: jei neprižiūrite savo būsto, vandens užliejimas galimas visur. Dažniausiai, tokių nelaimių priežastimi tampa po ilgo naudojimo sutrūkusios vandens maišytuvo pajungimo žarnelės. Todėl tokias gumines žarneles rekomenduojama keisti į naujus metalinius chromuotus varinius vamzdelius.