Kalba ekspertai

Centre stabdoma daugiabučių renovacija

senas
Centro gyventojams renovacijų teks palaukti

Kauno centro gyventojai, pavargę kiekvieną žiemą mokėti šimtus eurų už būsto šildymą, nusivils. Aplinkos ministerija, žadėjusi finansiškai paremti senų daugiabučių namų renovaciją, praėjusią savaitę viešai pripažino – renovacijos projektai bus stabdomi. Taigi mažiausiai vienerius metus valstybė bus nepajėgi padėti tiems centro gyventojams, kurie buvo pasiryžę modernizuoti savo daugiabučius.

„Aišku, kad centre reikia renocuoti daugelį senų namų. Juk jie kiauri ir ekonomiškai neefektyvūs. Pati už šildymą šalčiausiais žiemos mėnesiais moku po 150-200 eurų. Mes su iniciatyviais kaimynais tikrai galvojome jungtis prie renovacijos programos“, – teigė Laisvės alėjoje sutikta centro gyventoja Janina.

Nors šios gyventojų bėdos išsispręstų kompleksiškai modernizavus namus, panašu, kad dėl Aplinkos ministerijos sprendimų Kauno centro gyventojai ir toliau turės gyventi šaltuose, senuose ir nerenovuotuose daugiabučiuose.

Naujausiais duomenimis, Kaune per artimiausius metus geriausiu atveju bus leista renovuoti vos 19 daugiabučių namų, nors vien tik šiais metais mažiausiai 100 namų gyventojai norėtų atnaujinti savo daugiabučius. Neaišku, ar bent vienas iš šių 19 namų bus atnaujintas centre, nes nežinia, pagal kokius kriterijus bus skirtstomos numatytos kvotos.

Daugiabučių atnaujinimo projektus administruojantys specialistai vienbalsiai sako, kad Aplinkos ministerjos sprendimas suteikti 19 kvotų Kaunui yra pasišaipymas iš gyventojų. Dėl tokio sprendimo, anot jų, daugiabučių renovacija Kaune pasmerkta žlugti, nes stos modernizacijos tempai, mažės žmonių entuziazmas imtis renovacijos.

Kauno vicemeras Povilas Mačiulis taip pat yra sakęs, jog tokia Aplinkos ministerijos nustatyta renovacijos paraiškų kvota Kaunui yra stipriai per maža.

O ar Jūs norėtumėte gyventi renovuotame name? O gal jau buvote apsisprendę dalyvauti programoje? Pasidalinkite savo patirtimi.