Naudinga žinoti

Centre virš praeivių galvų pakibo „Valtis“

Nuotr. kaunas.lt
Pakėlę akis į viršų praeiviai išvyst neįprastą instaliaciją.

Pavasarį Kaunas pasitinka pasipuošęs. Įgyvendinta pirmoji analogų Lietuvoje neturinčio konkurso „Kauno akcentai“ idėja – virš Laisvės alėjos jau plaukia menininko Tado Vosyliaus instaliacija „Valtis“.

Tarp Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ir  Kauno „Aušros“ gimnazijos pakabinta instaliacija miestiečių akis džiugins ne tik dieną. Iš nerūdijančio plieno pagaminta beveik 5 metrų valtis bus apšviesta ir tamsiuoju paros metu, taip sukurdama netikėtą šios instaliacijos naktinę versiją.

Kviečia dalyvauti ir vėl

Visi menininkai ir kūrybiški kauniečiai kviečiami dalyvauti antrus metus iš eilės rengiamame konkurse „Kauno akcentai“ ir savo originaliomis idėjomis papuošti miestą. Idėjų įgyvendinimui šių metų miesto biudžete numatyta dvigubai daugiau lėšų – beveik 400 tūkst. eurų.

„Konkursas „Kauno akcentai“ plečiasi. Šiemet kviečiame kurti ir siūlyti idėjas ne tik skulptūroms, bet ir kitiems dizaino objektams, kurie galėtų papuošti miestą. Pirmuoju šaukimu kviečiame teikti idėjas skulptūriniams akcentams, vėliau dėmesys bus skirtas mažajai architektūrai ir šviesos instaliacijoms“, – teigė Kauno miesto vicemeras Povilas Mačiulis.

Iki balandžio 3 d. galioja kvietimas teikti paraiškas pagal sritį „Skulptūrų, kurios suteiktų erdvei patrauklumo ir individualumo, sukūrimas ir įrengimas“. Pasibaigus šiam kvietimui, eilės tvarka bus skelbiamas kitas.

Antraisiais metais keičiasi ir pati projekto finansavimo tvarka. Ji yra aiškesnė ir lengvesnė: su konkurso nugalėtoju bus sudaroma biudžeto lėšų naudojimo sutartis. Konkurse nugalėjusias idėjas jų autoriai galės įgyvendinti patys arba patikėti jų realizavimą kitiems profesionaliems. Projektui įgyvendinti iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto galės būti skiriama net iki 100 proc. projekto sąmatos. Kiek ir kokių meninių akcentų šįmet bus įgyvendinta, paaiškės po idėjų konkurso. Kiekvienos srities projektus vertins nepriklausoma komisija, kuri ir išrinks konkurso nugalėtojus.

Visa informacija apie konkursą „Kauno akcentai“ ir paraiškos jam pateikimą skelbiama internetinėje svetainėje akcentai.kaunas.lt