Kalba gyventojai

„Cool kids of Kaunas“: „Mes kuriame Kaune gerą vibe‘ą“

„Jei kažko ir trūksta, tai aktyvus jaunimas labai greitai užpildo tą spragą naujomis iniciatyvomis“.
„Jei kažko ir trūksta, tai aktyvus jaunimas labai greitai užpildo tą spragą naujomis iniciatyvomis“.

Kaunas šiandien išgyvena tikrą pakilimą. Taip sako dažnas kaunietis, paklaustas apie pokyčius Kaune. Tačiau, ar miestas patrauklus moksleiviams, studentams? Ką laisvalaikiu veikia Kauno jaunimas? Apie tai kalbamės su jaunimo bendruomene „Cool kids of Kaunas“.

Kas yra „Cool kids of Kaunas“? Apibūdinkite vienu sakiniu.

„Cool kids of Kaunas“ – tai jaunuolių komanda, kuri smagiai leidžia laiką Kaune ir šiuo smagumu dalinasi su jaunimu iš visos Lietuvos.

Kiek metų jau gyvuoja jūsų bendruomenė?

Mes gyvuojam jau virš 2 metų. Drauge aplankėme šimtus parodų atidarymų, kino seansų, teatrų spektaklių, koncertų, performansų, drabužių kolekcijų pristatymų ir kitų įvairiausių renginių.

Galite išvardinti 5 vietas ar veiklas, kurios labiausiai traukia jaunimą?

Viena mėgstamiausių vietų jaunimui yra įvairios miesto kavinės – ten visada galima rasti tikrų Cool kids‘ų. O šiaip, jaunimo pilna visur ir visada. Vasarą – parkuose ir saloje, žiemą – galerijose, teatruose, mokyklose ir visur aplink. Išskirti 5 vietas ar veiklas tiesiog neįmanoma.

Kokį Kauną mato jaunimas? Ko jiems mieste trūksta?

Kaunas – pilnas galimybių jaunimui miestas. Jame kiekvienas gali atrasti, ką veikti, ir visiškai nesvarbu, kokie yra jo pomėgiai, norai ir galimybės. Mums atrodo, kad jei kažko ir trūksta, tai aktyvus jaunimas labai greitai užpildo tą spragą naujomis iniciatyvomis.

„Mes kuriame Kaune gerą vibe‘ą ir skleidžiame pozityvą“
„Mes kuriame Kaune gerą vibe‘ą ir skleidžiame pozityvą“

Kaunas intensyviai ruošiasi tapti Europos kultūros sostine. Kaip manote, ar per šiuos metus jaunimas labiau įsitrauks į „Kaunas 2022“ ir jūsų organizuojamas veiklas?

Nesame susiję su „Kaunas 2022“, tačiau aktyviai sekame jų veiklą ir juos palaikome. Jau buvo išleista viena „Kauno iššūkio“ karta, kur nerealus jaunimas prigalvojo puikių idėjų Kaunui. Viena jų buvo išrinkta nugalėtoja ir bus įgyvendinta. Ši programa įtraukia nemažai jaunimo ir, tikime, visas jaunimas įsitrauks ir į kitas mieste vykstančias iniciatyvas. Juk būtent mes kuriame Kaune gerą vibe‘ą ir skleidžiame pozityvą.

Ko palinkėtumėte Kauno jaunimui?

Jaunimui linkime nesustoti ir kurti tokį Kauną, kokio mes norime ir kuriame būtų be galo gera gyventi.