Renginiai

Daugiabučių administratoriai atgaivino erdvę vaikų laisvalaikiui

Į atidarymo šventę susirinkę vaikai džiaugėsi nauja žaidimų aikštele
Į atidarymo šventę susirinkę vaikai džiaugėsi nauja žaidimų aikštele

Vaikų gynimo dieną ypatinga dovana pasiekė kelių miesto daugiabučių mažuosius gyventojus. S. Daukanto g. 3 ir Kęstučio g. 55 vidiniame kieme „Kauno centro būstas“ kartu su savivaldybe oficialiai atidarė atnaujintą krepšinio aikštelę ir įrengė sūpuokles. Tai – pradžia gražių iniciatyvų, kurias daugiabučių administratoriai pasiruošę įgyvendinti vardan gražesnės gyvenamosios aplinkos.

Sūpynėmis neapsiribojo

Ketvirtadienį S. Daukanto g. 3 ir Kęstučio g. 55 vidiniame kieme surengtoje šventėje netrūko džiaugsmingo šurmulio. Tokia administratorių dovana pamalonino gyventojus, tad sūpuokles tuoj pat išbandė mažieji kauniečiai, į krepšinio aikštelę net ir nelepinęs oras sutraukė sportininkus. „Kauno centro būsto“ direktorė Jurgita Jūrevičiūtė-Balčiūnaitienė pasakojo, kad prieš kurį laiką savivaldybė į daugiabučius administruojančią įmonę kreipėsi klausdama, kur būtų galima aplinkiniuose kiemuose įrengti sūpynių. Tačiau nutarta vien tuo neapsiriboti. „Mums gimė mintis atgaivinti visą kiemą: sutvarkyti krepšinio aikštelę (pritvirtinti lankus, nubraižyti juostas ir kt.) bei pastatyti suoliuką, o augančiai kartai dar ir simbolinį medelį pasodinti“, – pasakojo direktorė. Atlikti darbus spėta iki Vaikų gynimo dienos, tad atidarymas surengtas būtent per ją.

Direktorė džiaugėsi, kad savivaldybė bendradarbiauja su administratoriais vardan geresnio vaizdo kiemuose. Juolab kad anksčiau būtent šių kiemų laisvalaikio zonos buvo apleistos, o smėlio dėžę kažkada buvo surentę nagingi vaikų tėveliai.

 

Padės besitvarkantiems

„Daugiabučių kiemuose bendra situacija išties liūdna – jie virtę mašinų stovėjimo aikštelėmis. Ir su šiuo kiemu buvo analogiška situacija – mašinos net buvo statomos krepšinio aikštelėje. Tik pačių gyventojų iniciatyva, savivaldybės bei seniūnijos geranoriškumu buvo grąžinta jos tiesioginė paskirtis“, – džiaugėsi J. Jūrevičiūtė-Balčiūnaitienė.

Tai pirmoji šitaip atnaujinta laisvalaikio zona Kaune, kurios įrengimą visiškai parėmė administratoriai bei vietos savivaldybė. Viliamasi, kad analogiškas bendradarbiavimas bus pratęstas įgyvendinant iniciatyvas ateityje. „Kauno centro būstas“ taip pat tiki, kad gyventojai vertina administratorių pastangas puoselėti bendruomeniškumą – įmonė nuolat remia renginius bei pati juos organizuoja savo klientams, jų vaikams. „Planuose turime daug aikštelių, kurias norime prikelti antram gyvenimui. Jeigu gyventojai patys nori inicijuoti tvarkymą, mes galime prisidėti fizine pagalba, įrankiais, galbūt smėliu dėžėms ir pan. Visada rasime kompromisą, tad kviečiame kreiptis“, – ragino direktorė.

Daugiau skaitykite: kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/daugiabuciu-administratoriai-atgaivino-vaiku-laisvalaikio-erdve-814452