Rajono problema

Daugiabučių kiemai tvarkosi?

Daugiabučių gyventojai galės patiys nuspręsti, kaip jie nori susitvarkyti savo kiemą.
Daugiabučių gyventojai galės patiys nuspręsti, kaip jie nori susitvarkyti savo kiemą.

Kauno daugiabučių kiemai – opi problema, kuriai, panašu, neskiriama pakankamai dėmesio. Nuo šiol šūkis „Kaunas tvarkosi“ turėtų ateiti ir į kauniečių daugiabučių kiemus. Kokį sprendimą siūlo miesto tarybą?

Žingsnis tvarkingo kiemo link

Lapkričio 14 d. miesto tarybos posėdyje patvirtinta daugiabučių kiemų tvarkymosi programa. Tai leis gyventojams patiems nuspręsti, kaip jie nori susitvarkyti savo kiemą. Programai įgyvendinti būtina sąlyga – daugiabutis ar daugiabučių kvartalas turi suformuoti sklypą. Kaip tą padaryti yra aprašyta Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo ir įgyvendinimo taisyklėse.

„Su šia programa siekiame, kad gyventojai taptų teritorijos aplink daugiabučius savininkais ir ją tvarkytųsi taip, kaip jiems atrodo tinkamiausia. Miestas padengs iki 50 proc. sutvarkymo darbų išlaidų. Principas visiškai toks pats kaip šiuo metu sėkmingai vykstančioje paveldo objektų tvarkybos programoje, dėl kurios didžioji dalis miesto centre esančių pastatų atgimsta“, – po tarybos posėdžio redakcijai „Kalba Kaunas“ sakė Andrius Palionis, Kauno miesto tarybos narys, Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius.

Kada įsigalios ši programa?

Žadama, kad daugiabučių kiemų tvarkymosi programa startuos 2018 metais, kai bus patvirtintas miesto biudžetas. Jos įgyvendinimą koordinuos miesto tvarkymo skyrius. A. Palionis ragina kaimynus apie savo kiemą pradėti galvoti jau dabar: „Aktyvūs gyventojai, norintys gyventi sutvarkytoje aplinkoje, turėtų jau dabar pradėti diskusijas su savo kaimynais. Sveikintina, jei į šią programą kreipiasi ne vienas, o keli apsijungę daugiabučiai.“

Pasiūlymą įvertino ir seniūnijos

Pasiteiravome Kauno miesto seniūnijų seniūnų, ką jie mano apie daugiabučių tvarkymosi programą, ar tiki, kad tai išspręs gyventojų problemas. „Visi gyventojai laukia kol kažkas ateis ir sutvarkys“, – teigia Dainavos seniūnė Elena Skirmantienė. Ji minėtą programą vertina teigiamai ir tikisi, kad gyventojams taip bus geriau. Panašios nuomonės buvo ir Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė: „Mes pritariame daugiabučių gyvenamųjų namų programai ir manome, kad tai paskatins gyventojus jaustis ne tik buto, bet ir savo kiemo šeimininkais.“

Anot A. Palionio, daugelis kauniečių, gyvenančių daugiabučiuose, susiduria su tokiomis problemomis: išlaužyta ar per maža parkavimo aikštelė, nusidėvėjusi kažkada pastatyta vaikų žaidimų aikštelė arba jos iš viso nėra, suskilinėję takai ir t.t. Jo manymu, patys gyventojai žino, kokios  problemos yra opiausios ir kaip jas reikėtų spręsti.

Ką apie daugiabučių tvarkymosi programą manote Jūs? Ar tai padės išspręsti Jūsų kiemo problemas?