Rajono problema

Daugiabučių kiemuose dygsta tvoros: kaimynai nesutaria

„Svajonių kiemo“ programoje dalyvaujantys daugiabučių gyventojai neretai priima sprendimą apsitverti savo kiemą. Tuo nepatenkinti kaimynai nežino, kur kreiptis.
„Svajonių kiemo“ programoje dalyvaujantys daugiabučių gyventojai neretai priima sprendimą apsitverti savo kiemą. Tuo nepatenkinti kaimynai nežino, kur kreiptis.

Aplink daugiabučius kylančios tvoros patinka ne visiems. Dalis gyventojų mano, kad aukštos tvoros bjauroja rajoną ir skundžiasi, kad tai jiems sukelia nepatogumų. „Kalba Kaunas“ redakcija pasidomėjo, kodėl statomos tvoros, ir kur kreiptis, jei nepatinka prie daugiabučio namo išdygusi tvora.

Tai savivaldybės programos dalis

Kauno miesto savivaldybė dar 2017 metų lapkritį patvirtino Daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijų tvarkymo programą, pavadintą „Svajonių kiemu“, pagal kurią daugiabučių namų gyventojai, bendrijos ir administratoriai galėjo teikti prašymus dėl dalinio žemės sklypo formavimo, techninio darbų projekto parengimo, tvarkymo darbų finansavimo.

Anot Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, kauniečiai itin aktyviai domėjosi ir tebesidomi minėta programa, todėl šių metų birželio 18 – liepos 16 d. buvo priimamos papildomos paraiškos ir pasirašytos 26 sutartys dėl tvarkymo darbų finansavimo.

„2018 metais savivaldybės biudžete minėtai programai buvo skirta 100 tūkst. eurų, tačiau, kilus tokiam susidomėjimui programa bei Daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijų tvarkymo programos lėšomis finansuotinų objektų atrankos darbo grupei pritarus, buvo kreiptasi į savivaldybės Administracijos direktorių dėl papildomo finansavimo skyrimo“, – „Kalba Kaunas“ redakcijai komentavo A. Pakalniškis.

Kalbinti kauniečiai mano, kad tvoras statyti kaimynai pradėjo būtent dėl šios programos.

Kur kreiptis?

Daugiabučių kiemo aptvėrimas yra priskiriamas žemės sklypo formavimo klausimams. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų viešinimo procedūros  vykdomos automatizuotai per Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinę sistemą ( ŽPDRIS). Gyventojai gali sekti žemės sklypų formavimo procedūras minėtoje sistemoje – paieška vykdoma ir pagal gyvenamosios vietos adresą.

„Jei pažeidžia kaimynų teises patys statomi statiniai, tuomet reikia kreiptis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Jei nepažeidžia kaimynų teisių, o tik šiaip nepatinka ar nepatogu vaikščioti, tai yra klausimai dėl žemės sklypo formavimo metu nenustatytų servitutinių praėjimų ar pravažiavimų“, – teigia Kauno savivaldybės urbanistikos ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.