Interviu

Daugiau nei 20 virtualių pasivaikščiojimų Kaune

„Kaunas IN“ nuotr.

Nors šiuo metu lankytojai gyvai „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre apsilankyti negali, tačiau visi kviečiami pažinti miestą virtualiai. Praėjusiais metais startavusi skaitmeninių maršrutų svetainė kaunastika.lt, siūlo jau 24 pasivaikščiojimų temas Kaune. Apie lankytojų įsitraukimą, maršrutų naujienas ir kitas aktualijas, „Kalba Kaunas“ pasakoja VšĮ „Kaunas IN“ turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė.

Anot VšĮ „Kaunas IN“ turizmo skyriaus vadovės Ingos Pažereckaitės-Kalėdienės, ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, per pastaruosius metus keliautojų įpročiai stipriai pasikeitė ir tebesikeičia iki šiol. Tad reaguojant į šiandieninių keliautojų norą keliauti saugiau, moderniau ir patogiau, buvo sumanyta nauja skaitmenizuotų teminių maršrutų platforma Kaunastika.lt.

„Šioje platformoje galite rasti net 24 „It‘s Kaunastic“ serijos maršrutus – greitai ir patogiai pasiekiamus tiesiog telefone ar kompiuterio ekrane. Maršrutai skatina keliauti individualiai, susidėlioti personalizuotą, asmeniškai jums tinkantį ir patinkantį maršrutą, klausytis audio įrašų arba atrasti miestą tik savo jėgomis. Platformos privalumas – galimybė namuose naršyti ir keliauti virtualiai, o mieste – individualiai, taip saugant save ir aplinkinius“, – pasakoja pašnekovė.

„Kaunas IN“ nuotr.

„It’s Kaunastic“ – tai jau beveik penkerius metus gyvuojanti iliustruotų teminių Kauno žemėlapių serija. Pradėję nuo alternatyvaus miesto gido keliautojams, komanda netruko išleisti ir japonų diplomato Sugiharos pėdsakais sekantį, žydų paveldą, modernizmo architektūrą, gatvės meną, baltų kultūrą, sporto pasiekimus, skaniausias miesto vieteles pristatančius maršrutus.

„2020 metais išleisti, t.y. platformoje gali būti randami ir patys naujausi „It‘s Kaunastic“ serijos maršrutai. „100 metų teatro“ – tai maršrutas skirtas teatrui, jo istorijai, o kartu ir kviečiantis atrasti Kauną per teatrą bei jo asmenybes. Savarankiškam keliavimui praėjusiais metais buvo sukurti ir dar 3 maršrutai: „Žalias miestas”, „Skandinaviška popietė“, „Kauno tvirtovė“. Ši platforma leidžia greičiau pasiekti vartotoją, nelaukiant kuomet bus galima dalinti popierinius žemėlapius“, – naujienas pristato I. Pažereckaitė-Kalėdienė.

Netrukus planuojama pristatyti diplomatijos Laikinojoje sostinėje pėdsakų maršrutas. Taip pat ruošiama ypatinga dovana piligrimams – planuojama, kad šie žemėlapiai pasirodys dar iki sušylant orams. Kol kas „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre dirbanti komanda, kviečia atrasti bent keletą iš 24 būdų pamilti Kauną.  O tai padarysius, žinias pasitikrinti pakvies interaktyvus žaidimas, išmatuosiantis, kiek „kaunastic“ esate!

„Džiugina tai, kad patys „It‘s Kaunastic“ maršrutai jau spėję atrasti savo vietą tiek vietos, tiek užsienio keliautojų širdyse. Nemažai žmonių renka, kolekcionuoja popierinius žemėlapius, vis sulaukiame klausimų, kada planuojame turėti naujienų. Būtent todėl, stengiamės ne tik nenuvilti, bet ir kasmet stebinti naujomis temomis, – džiaugiasi pasiektais rezultatais „Kaunas IN“ turizmo skyriaus vadovė.

Pašnekovė dalijasi, kad populiariausieji maršrutai – tai „Modernisto gidas“, leidžiantis atrasti Kauno modernizmo architektūrą iš labai arti bei gatvės meno maršrutas „Sienografo užrašai“, kuris kviečia pažinti spalvingąją miesto meno pusę.

„Skaitmenizuoti maršrutai, šiuo atveju, suteikia keliautojams didesnę laisvę – čia galima asmeniškai derinti kelis maršrutus ir taip susikurti tą, kuris idealiai tinka būtent Jums. Kadangi patys skaitmeniniai maršrutai veikia dar tik pora mėnesių, sunku atspėti tendencijas ir pasakyti, kuris iš 24 maršrutų jau spėjo tapti didžiausiu keliautojų numylėtiniu. Apie tai, manau, bus galima plačiau kalbėti pasibaigus karantinui, tačiau apibendrinus, jau dabar pastebimas optimistiškas naudotojų skaičiaus augimas“, – sako I. Pažereckaitė-Kalėdienė.