Kalba ekspertai

Etapinė renovacija: investicija į ateitį ir dabartį

Etapinė renovacija
Šarkuvos g. 16 namas po renovacijos.

Pramonės pr. 95, Šarkuvos g. 16 namo gyventojai jau spėjo įsitikinti, kad atlikus daugiabučių renovaciją, pagerinama gyvenamoji aplinka, taupoma šilumos energija, sumažėja eksploatavimo išlaidos.

Pramonės pr. 95 name renovacija baigta 2016 m. Praėjus metams po renovacijos gyventojai jau gali įvardinti jos rezultatus, kurie akivaizdūs ir apčiuopiami.

„Gyvenu pirmajame aukšte. Kol prasidėdavo šildymo sezonas, vėlyvesnį rudenį labai šaldavau. Kai jau pradėdavo šildyti, ir 17 laipsnių šilumos namuose buvo labai gerai. Pripratusi prie šalčio, praėjusią žiemą po renovacijos, namuose vaikštinėjau trumpomis rankovėmis. Kambariuose šilumą kaip nori taip reguliuoji. Sulyginusi mokesčius už šildymą po renovacijos – mokėjau mažiau. Kainuoja tai kainuoja ta renovacija, tačiau aš labai patenkinta. Namas gražus, tvarkingas, šiltas“, – džiaugėsi Birutė.

Pramonės pr. 95 gyventojus žiemą pasiekė ir mažesnės sąskaitos už šildymą. Juolab, kad pakeitus namo šilumos mazgą ir visą sistemą, žmonės patys gali kontroliuoti, kiek šiltai pageidauja gyventi šildymo sezono metu.

Namo administratoriaus „Dainavos būstas“ duomenimis, bendra Pramonės pr. 95 renovacijos sąmata buvo per 540 tūkst. eurų. Iš jų 40 proc. (beveik 220 tūkst. eurų) dengė valstybė. Išsimokėti gyventojai turės per 18 metų. Per mėnesį jie moka nuo 13 iki 35 eurų, priklausomai nuo buto kvadratūros.

„Man susidaro įspūdis, kad kauniečiai ima tikėti ir lieka patenkinti renovacijos rezultatais. Per metus neišlindo joks brokas. Tikėtina, kad renovaciją prižiūrėjęs administratorius pasirūpino darbų kokybe“, – kiek sutrikusi nuo klausimo apie renovacijos blogybes teigė ponia Birutė.

„Dainavos būsto“ vadybininkas Julius Jankauskas Pramonės pr. 95 namą išskyrė kaip vieną sėkmingiausių renovacijos pavyzdžių. „Pagal skaičiavimus, renovacija pavyko geriau nei planuota”, – pasiektą B kategorijos energijos taupymą patvirtino J. Jankauskas. Pasak vadybininko, renovacijos procese, svarbiausias dalykas yra gyventojų noras ir supratimas apie renovacijos poreikį ir naudą: energijos taupymas, eksploatavimo išlaidų sumažėjimas, 10 proc. padidėjusi nekilnojamojo turto vertė.