Kalba gyventojai

„Flash Voyage“ žinutė kauniečiams: metas veikti

„Flash Voyage“ festivalyje „Bliuzo naktys“. Nuotr. Mantas Bartaševičius

Prieš du metus keturi muzikuojantys draugai iš Kauno įgyvendino savo seną svajonę – suburti grupę. Šiandien „Flash Voyage“ gali ne tik pasigirti augančiu gerbėjų skaičiumi, bet ir tuo, kad tapo „Kaunas 2022“ ambasadoriais. Grupės vokalistas Regimantas sutiko portalui „Kalba Kaunas“ papasakoti, kuo šiandien gyvena grupė „Flash Voyage“.

Susitikome Žaliakalnio sinagogoje, kur grupė repetuoja. Kodėl pasirinkote būtent šį rajoną?

Žaliakalnis man yra pats gražiausias Kauno rajonas! Esu kilęs iš Kaniukų, bet Žaliakalnyje tiesiog gera vaikščioti, atrasti naujas vietas. Kiekvieną kartą išėjęs ir kažkur paklydęs čia gali atrasti visiškai neįtikėtinų vietų, kur net negali patikėti, kad tai yra Kaune.

Iš kokių Kauno rajonų yra kilę kiti grupės „Flash Voyage“ nariai?

Aš ir būgnininkas Rytis esame iš Kaniukų, Karolis yra daug gyvenamųjų vietų pakeitęs, o Germanas gyvena centre.

Nuotr. Mantas Bartaševičius

Nusikelkime 2 metus atgal. Kaip gimė „Flash Voyage“?

Buvo toks jaunųjų grupių konkursas „Largo“. Aš ėjau ten vienas groti, tada netikėtai susipažinau su Germanu. Pakviečiau jį pažiūrėti, kaip aš groju. Jam labai patiko ir nuo to laiko pradėjome groti kartu. O Rytį, mūsų būgnininką, pažįstu jau seniai, esam draugai nuo paauglystės. Mes su juo visad svajojom sukurti grupę, todėl iškart po studijų Anglijoje, grįžęs į Lietuvą, jis prisijungė prie mūsų. Kaip tik tuo laikotarpiu grupėje labai keitėsi būgnininkai, tai jis atėjo pačiu laiku. Su kitu grupės nariu Karoliu susipažinome tiesiog per pažįstamus. Iškart pastebėjau, kad jis yra rimtai nusiteikęs muzikantas, tačiau mūsų grupės nariu jis tapo vėliau, kai išgirdo mūsų kūrybą.

Per tuos 2 metus tapome tikra šeima, kurioje būna visko, bet mus vienija grupės vizija ir meilė muzikai.

Šią vasarą itin aktyviai koncertuojate. Pristatėte savo naująjį albumą, dalyvaujate festivaliuose. Ką jūsų grupei reiškia vasara?

Tai yra pats darbymetis mums. Žiema yra kūrybos laikotarpis, kai sėdim ir kuriam, įrašinėjam albumą, o vasarą rodom, ką sukūrėm.

„Flash Voyage“ iš kitų Lietuvos grupių išsiskiria savo muzikiniu stiliumi. Kaip manote, kas jį suformavo? Ar tam turėjo įtakos grupės, kurių patys klausote?

Viskas, kas yra sukurta ir grojama šiais laikais, yra susiformavę iš to, kas jau buvo. Kiekvienas muzikantas savo stilių atranda iš to, ką jis klauso, su kokia muzika užaugo. Aš pats klausydavau labai daug senos muzikos. Paauglystėje atradau grupę „The Beatles“. Taip pat labai mėgau Jim Hendrix, grupę „Led Zeppelin“. Karolis taip pad yra didelis melomanas, visą muziką išanalizavęs. Kažkaip sutapo mūsų vizija, ką norim groti. Normalu, kad mūsų kūryboje atsispindi muzika, su kuria užaugom, kas mus įkvėpė.

Tačiau tada lengva nueiti lengviausiu keliu ir imti kopijuoti atlikėjus ir grupes, kurių klausai. Koks „Flash Voyage“ išskirtinumo receptas?

Toks ir yra mūsų tikslas – išlikti kūrybiškiems ir viską, ką kuriam, perteikti per save.  Kiekvienas atlikėjas nori būti kažkuo išskirtinis. Manau, tas išskirtinumas atsiranda tada, kai būni savimi ir per muziką išreiški savo jausmus.

Kaip tapote projekto „Kaunas 2022“ ambasadoriais?

Tai įvyko visiškai netikėtai. Mus pakvietė pagroti Geležinkelio stotyje per Laimės dieną vykusį „Silent disco“ („Tyliąją diskoteką“). Tada gavome kvietimą prisijungti prie projekto ambasadorių. Nedvejodami sutikom ir šiandien nešam Kauno vėliavą. Mūsų, kaip Kauno ambasadorių, tikslas – kelti muzikos lygį Kaune, nes šiandien grupių yra mažai. Atrodo, kad muzikantams trūksta įkvėpimo ir pastūmėjimo veikti. Todėl mes norime padrąsinti Kauno jaunimą ir parodyti jiems, kad viskas yra įmanoma.

Kauniečių grupės neretai renkasi tęsti veiklą sostinėje. Ar nebuvo minčių persikelti į Vilnių?

Mes esame gavę pasiūlymų iš Vilniaus, tačiau nusprendėme likti gimtajame mieste, nes Kaunas šiandien bręsta, keičiasi, čia galima tiek daug nuveikti. Kam eiti lengviausiu keliu, kai yra tavo namai ir tu gali savo miestui kažką sukurti? Kaunas yra mūsų namai ir čia gera kurti.

Ačiū už pokalbį!