Naudinga žinoti Šiandien rajone

Gastronominis Kauno gidas: 5 vietos vertinantiems kokybę

Pusryčiai, pietūs ar vakarienė Kaune gali tapti tikra švente! Belieka tik pasirinkti gurmaniškiausią vietą.

Mėgstantiems skaniai pavalgyti Kaune pasirinkimas išties platus: nuo klasikinės lietuviškos iki pasaulio virtuvės, mėgstantiems mėsą ar vegetarams bei veganams, kavos gurmanams, ieškantiems prašmatnios vietos ypatingai progai ar verslo pietums. Pateikiame sąrašą kavinių ir restoranų jūsų gastronominei kelionei po Kauną.

  • „Spurginė“

Adresas: Laisvės alėja 84

„Spurginė“ – laiko patikrintas receptas. Čia traukia ne tik kauniečiai, bet ir miesto svečiai.

„Kaunas IN“ parengtame „Skonio gide“ ši vieta nurodyta pirmoje gastronominės Kauno klasikos sąrašo vietoje. Ir ne veltui! Tai laiko mašina, kuri jus nukels atgal į 7-ąjį dešimtmetį. Šviežiomis spurgomis kvepianti, visada pilna lankytojų kavinė sėkmingai gyvuoja jau 40 metų. Laiko patikrintas receptas, nekintančios kainos ir interjeras – „Spurginės“ sėkmės paslaptis. Tai bene labiausiai kaunietiška vieta.

„Daug kam patinka spurgų skonis. Jos yra natūralios, be konservantų. Kitur pagamintos spurgos gali dvi ar tris dienas stovėti, kadangi jos yra su konservantais, o čia yra produkcija šiai dienai. Viskas pas mus šviežia ir šilta!“, – sako „Spurginės“ vadovė Jolanta Skiparienė.

DĖMESIO: Kaip ir kiekvienais metais, „Spurginė“ uždaroma mėnesiui. Šią vasarą kauniečių mėgstama užkandinė nedirbs nuo liepos 1 iki 28 d. Kavinės darbuotojos išeina kasmetinių atostogų.

  • „Višta Puode“

Adresas: S. Daukanto g. 23

Norintys praleisti laiką jaukioje, šventinėje aplinkoje, išbandyti degustacinę vakarienę ar rinktis iš A la carte meniu, laukiami antrame aukšte esančiame restorane.

Čia galite atsivesti ir klasikinės virtuvės gerbėjus, ir draugus iš užsienio.

Ieškote vietos skaniai papusryčiauti? Užsukite į šios kavinės Svetainę, kuri jau nuo 8 ryto laukia jūsų ir kviečia paskanauti naminio jogurto, omleto, blynelių ir kitų skanėstų. Šioje erdvėje laiką leisti itin mėgsta mažieji, kurių čia laukia žaidimų kampelis.

Pirmame pastato aukšte įkurtame Traktieriuje, kurio durys atveriamos per patį vidurdienį, kviečiami visi išsiilgę ilgų pokalbių ir jaukių pasisėdėjimų. Per pietus ir vakarienę čia siūlomos net 7 rūšys pilstomo alaus, Lietuvos ūkininkų vyno, midaus. Čia renkasi ne tik šeimos, bet ir kolegos, susitikę verslo pietų. Traktierius talpina iki 70 svečių, tad puikiai tinka ir įvairioms šventėms rengti.

Norite praleisti jaukų vakarą su mylimais žmonėmis, išbandyti degustacinę vakarienę? „Višta Puode“ laukia jūsų antrame aukšte esančiame restorane. Degustacinę vakarienę sudaro penki patiekalai. Planuodami apsilankyti šioje erdvėje, rezervuokite vietą iš anksto.

  • „Režisierius“

Adresas: Vilniaus g. 10

Restorano „Režisierius“ interjeras – kaip iš filmų!

Jaukesnės, gražesnės ir kinematografiškesnės vietos azijietiškos virtuvės gerbėjams vargu ar rasite. Tad siūlome užsukti į „Režisierių“ ir pasijusti kaip filme.

Tarp dramos ir romano – taip jaučiasi „Režisieriaus“ svečias. Čia subtili prabanga kontrastuoja su grubiomis architektūrinėmis detalėmis. Tai išskirtinė vieta, kur nuoseklumas ir išbaigtumas kiekvieno patiekalo kūrybiniame procese lemia itin kokybišką skonį. Daugiau nei 40 skirtingų rūšių sušių, pagamintų iš kruopščiai atrinktų aukščiausios kokybės žaliavų, pateikti su subtilia prabanga ir ypatinga estetika.  Itin aukštos kokybės paukštienos, brandintos jautienos, antienos, triušienos, jūros gėrybių, daržovių iešmeliai kepami ant žarijų su  tradiciniais azijietiškais „Yakitori“, „Teriyaki“, saldžiagrūgščiu, naminiais majoneziniais trumų, kario padažais. Skanaus!

  • „uoksas“

Adresas: Maironio g. 28 

2018 metais paskelbtame Geriausių restoranų Lietuvoje 30-tuke „uoksas“ stabiliai laikosi geriausiųjų gretose. © 2017 Gediminas Grazys photography

Tai yra vienas geriausiai vertinamų restoranų Kaune, kuriame valgiaraštis kinta drauge su gamta, atspindintis net ne sezonus, o mikrosezonus bei naujosios kartos lietuvišką skonį. Tai išskirtinė vieta ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje, siekianti įprasminti mūsų krašto tradicinius skonius nauja išraiška. Šio restorano valgiaraštyje dominuoja švieži Baltijos jūros regiono produktai.  Šefas nemėgsta kartotis, todėl nuolat ieško naujų produktų, tiekėjų, naujų technikos išpildymo būdų.

  • „Pėlėdinė“

Adresas: Šv. Gertrūdos g. 22

„Pelėdinę“ renkasi tie, kas ieško skanių, gurmaniškų burgerių.

Ieškote, kur galėtumėte paragauti kokybiško, gurmaniško burgerio? „Pelėdinės“ burgeriai gali tapti jūsų dienos atradimu. Valgiaraštyje atrasti gardžių pasiūlymų ir mėgstantiems burgerius su mėsa, ir vegetariškus. Malonus aptarnaujantis personalas, jaukus ir skoningas interjeras leis mėgautis pietumis iki paskutinio kąsnio.