Kalba gyventojai

Gintarė Masteikaitė – apie naująjį Kauno veidą

Gintarė Masteikaitė: „Europai noriu parodyti be galo gražų, savimi besididžiuojantį ir laimingų žmonių miestą.“
Gintarė Masteikaitė: „Europai noriu parodyti be galo gražų, savimi besididžiuojantį ir laimingų žmonių miestą.“

2022 metais Kaunas taps Europos kultūros sostine. Prie šio didžiulio projekto dirba daugybė žmonių, tarp jų ir Gintarė Masteikaitė – projekto „Kaunas 2022“ scenos menų kuratorė. Gintarė mielai sutiko pasikalbėti apie savo darbus ir Kauno kaip kultūros sostinės viziją.

Jūsų gyvenimas verda tarp Vilniaus ir Kauno. Kuriame mieste jaučiatės geriau? Kur norisi ilgiau pasilikti?

Aš esu pasaulio gyventoja ir savęs bei savo veiklos nesieju tik su viena vieta ar tik vienu miestu. Kiekvienas miestas, bendruomenės, energetika, kultūrinis gyvenimas yra skirtingi. Vienodai gerai jaučiuosi tiek Kaune, tiek Vilniuje. Man patinka, kad miestai turi skirtingus veidus ir ritmą. Kaunas užburia savo ramybe, nuoširdumu, atvirumu, yra labiau pažįstamas. Vilnius įtraukia savo energija, tarptautiškumu. Būtų labai nuobodu, jeigu miestai būtų vienodi.

Esate projekto „Kaunas 2022“ scenos menų kuratorė. Ką šiuo metu veikiate, kuruojate?

„Kaunas 2022“ yra didžiulis kultūrinis ir socialinis projektas, kurio sėkmingam įgyvendinimui reikia labai gerai atlikti namų darbus. Šiuo metu kaip tik prie jų ir dirbu. Kartu su kitais komandos nariais tiesiame tiltus tarp Europos ir Kauno, dirbame prie idėjų gryninimo, projektų eigos ir įgyvendinimo planavimo.

Ieškau būsimų partnerių tarptautiniams projektams, semiuosi patirties iš skirtingų sričių profesionalų ir kviečiu juos dalintis savo žiniomis su Kauno  miesto kultūros bendruomene. Taip pat – scenos menų projektų, kuriuos jau galėtume pristatyti skirtingų renginių programose, pavyzdžiui, kitais metais vyksiančioje tarptautinėje jaunimo stovykloje. Prisidedu prie tarptautinių scenos menų tinklų ir organizacijų įtraukimo į kitais metais vyksiančio Kultūros forumo programą.

Apibūdinkite Kauno kaip kultūros sostinės viziją. Kokį Kauną įsivaizduojate? Kokį jį norite parodyti Europai?

Projekto „Kaunas 2022“ tikslas yra transformuoti miestą iš Laikinosios sostinės į šiuolaikinę sostinę. Projektui įsibėgėjus ir jam pasibaigus, Kauną ir jo bendruomenę matau kaip atvirą, sąmoningą, savimi pasitikintį ir laimingą individą turintį stiprų ryšį su jį supančia bendruomene, miestu ir Europa. Asmenį, kuris šypsosi nepažįstamiems, kviečia juos į namus arbatos, mėgsta lankytis kultūros renginiuose. Europai noriu parodyti be galo gražų, savimi besididžiuojantį ir laimingų žmonių miestą.

Kaip vertinate kauniečių ir vilniečių santykius. Ar tikrai tarp jų tvyro įtampa ir konkurencija?

Mano supratimu, toks skirstymas yra juokingas. O įtampa ir konkurencija dažniausiai yra kurstoma pačios žiniasklaidos. Aš nejaučiu jokios konkurencijos ir įtampos, matau daug nuostabių bendradrabiavimo iniciatyvų ir draugysčių, jų su metais tik daugėja.

Ko palinkėtumėte kauniečiams?

Ryžto keistis ir priimti naujus iššūkius.