Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Gintautas iš Žaliakalnio: „Šiame name gyvenu nuo pat gimimo“

Gintautas

Kaunietis Gintautas Žaliakalnyje gimė, užaugo ir vis dar tebegyvena tame pačiame name. Jį „Metų kaimyno 2018“ titului pasiūlė jo kaimynė Edita, kuri žavisi Gintauto darbštumu, tvarkant kiemą ir visą aplinką prie namų.

„Gintauto dėka šis kiemas visuomet puikiai prižiūrėtas. Švara, tvarka ir meilė gamtai matyti ir šiandien pažvelgus į kiemą“, – sako Gintauto kaimynė Edita.

Moteris pasidalino kiemo nuotraukomis, kuriose viskas nuostabiai žydi. Tarsi mažytis botanikos sodas prie namų! Pats Gintautas, paklaustas, kaip jam pavyksta puoselėti kiemo grožį, kukliai atsakė, kad tvarkosi ne vienas, bet su kaimynų pagalba: „Bendromis jėgomis pasitvarkome, žmona ir kaimynai padeda.“ Kadangi gyvena nedideliame name, kuriame tik 6 butai, tai kaimynai vieni kitus pažįsta, kartu tvarkosi.

Šio namo gyventojai praėjusį rudenį visi vieningai nusprendė kapitaliai remontuoti namą: šiltino, keitė lauko ir rūsio duris, laiptinės langus. Buvo stengiamasi namą atkurti pagal senas nuotraukas. Būtent pagal jas ir buvo parengtas namo tvarkymo projektas. Dabar kaimynai džiaugiasi gražiu, šiltu ir tvarkingu namu. Artimiausiuose jų planuose – laiptinės remontas.

„Praėjusios vasaros gale visi kaimynai vieningai praleidome Gintauto išpuoselėtame kieme aptarinėdami darbus, planus, gerdami arbatą, vaišindamiesi saldėsiais. Šiemet susirinkome po žydinčia alyva ir gerėjomės rezultatais“, – pasakojo Gintauto kaimynė.

Paklaustas, kodėl svarbu palaikyti šiltus santykius su kaimynais, Gintautas pirmiausia įvardijo saugumą. „Palaikyti gerus kaimyniškus santykius reikia dėl saugumo ir geros atmosferos. Aš pasitikiu savo kaimynais ir žinau, kad jie pažiūrėtų butą, jei man tektų ilgesniam laikui išvykti.“ Kai kaimynai pasitiki vieni kitais ir nesipyksta, kuriama maloni atmosfera, kurioje gera gyventi. Tą pabrėžęs Gintautas pridūrė: „Kartais reikia paprašyti, kad kaimynas šunį išvestų ar padėtų aplinką pasitvarkyti. Tam reikia palaikyti šiltus santykius.“

Nuo pat vaikystės iki šių dienų Gintautas matė, kaip keitėsi kaimynų kartos, tačiau jis džiaugiasi, kad į Žaliakalnį atsikrausto tik geri žmonės, tad ir su naujakuriais lengva sutarti.

Kviečiame pasigrožėti Gintauto ir jo kaimynų kiemu: