Kalba ekspertai

Grėsmę kelia seni balkonai

Aptrupėję, pirmykštę išvaizdą praradę balkonai ne tik nepuošia namo, bet ir kelia grėsmę. Kadaise statyti daugiabučiai jau seniai perkopė numatytą eksploatacinį amžių, tad ir balkonai vis dažniau tampa avariniais. Prieš daugiau nei 3 dešimtmečius ir seniau statytų namų balkonų būklė ypač prasta.

Pasak „Kauno centro būsto“ pastatų administravimo vadybininkų dažniausiai būna surūdiję turėklai, balkono padas būna nutrupėjęs taip, kad matosi armatūriniai strypai, nėra įrengto tinkamo nuolydžio, hidroizoliacijos. Didžiausia problema, kad ne visi gyventojai sutinka tvarkyti balkonus ir prieštarauja, jei tą daryti nusprendžia kuris vienas. Deja, bet šiuo metu balkono tvarkymo išlaidos skaičiuojamos bendrai visam namui. Būtent dėl šios priežasties jų tvarkymas ir stringa.

Tačiau gyventojai neturėtų pamiršti, kad veikiamas skirtingų oro sąlygų, balkono betonas ima trupėti, praranda pirmines savybes, konstrukcijos tampa silpnesnės, tad iki nelaimės tuomet belieka vos vienas žingsnis. Avarinis balkonas bet kada gali nukristi ant praeivių ir juos sužeisti, o tuomet išlaidos gali būti kur kas didesnės.

Norėdami pasikonsultuoti dėl balkonų būklės ir tvarkymo darbų, kreipkitės į namą administruojantį vadybininką arba skambinkite į klientų aptarnavimo centrą numeriu 870055966.