Rajono problema

Gyventojai piktinasi: verslininkai savavališkai nuėmė memorialinę lentą

Vasario 14-osios popietę prie Vytauto bažnyčios vaikštinėję žmonės nustėro – ant Aleksoto g. 10 numeriu pažymėto namo nebeliko Juozo Tumo Vaižganto memorialinės lentos. Užtat vietoje jos atsirado vestuvinių suknelių salono reklaminė iškaba.

Pasipiktinę gyventojai kreipėsi į savivaldybę ir žiniasklaidos atstovus. Netrukus Kultūros paveldo departamento atstovai išplatino pranešimą, kad leidimas demontuoti Juozo Tumo Vaižganto memorialinę lentą nėra suteiktas, o išorinės vaizdinės reklamos įrengimo projektas nėra derintas.

Tuo tarpu vestuvinių suknelių salono atstovai teigė, kad visi darbai suderinti ir lenta bu perkelta į kitą vietą, kiek tolėliau – tarp langų. Jie taip pat aiškino, kad toks sprendimas buvo priimtas nes ketinama buvusioje atminimo lentos vietoje atkurti autentiškas duris. Gyventojai neslepia pasipiktinimo dėl tokio verslininkų sprendimo: „Nebeliko jokios pagarbos kultūrinėms vertybėms – į ką bus panašu, kai atminimo lenta atsidurs tarp langų su suknelėmis. Negana to, salonas dar ir bažnyčios pašonėje atsidarys“, – pyktį liejo netoliese gyvenantis Jonas.

Tiesa, šiandien po pietų atminimo lenta buvo pritvirtinta senojoje vietoje. Dėl savavališkai atliktų darbų Kultūros paveldo departamento Kauno skyrius pradėjo tyrimą.

Aleksoto g. 10 pastatas yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Šio namo antrajame aukšte gyveno J. Tumas-Vaižgantas – Lietuvos rašytojas, visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas. 1933 m. jis buvo palaidotas Vytauto bažnyčioje Kaune.