Uncategorized

Gyventojai suprato – rūpintis daugiabučiais verta

© 2017 Gediminas Grazys photography – www.gediminasgrazys.lt

Vis dažniau gyventojai domisi galimybe pagerinti savo daugiabučių būklę dalimis – pakeisti langus, duris, suremontuoti stogą, pakeisti vamzdyną ir pan. Tokiu būdu ne tik atnaujinama daugiabučio išvaizda, bet ir sutaupoma šilumos. Pats darbymetis – vasara. „Kalba Kaunas“ nusprendė pasidomėti kokie darbai jau nuveikti.

Atnaujinimo darbai įgauna pagreitį

Visuotinė pandemija ir šalyje paskelbtas karantinas kuriam laikui buvo pristabdęs ir daugiabučių atnaujinimo darbus. Tačiau pamažu grįžtama į senas vėžes ir darbai tęsiami toliau.

Daugiabučių namų, kuriuos prižiūri įmonė „Mano BŪSTAS“, gyventojai stengiasi, kad jų namai atrodytų tvarkingesni, gražesni ir, žinoma, taupesni. Kartu su namo administratoriumi šiemet jau atlikta nemažai darbų ir sprendimų, gerinančių alytiškių gyvenimo kokybę ir taupančių šilumą.

Remiantis „Mano BŪSTO“ duomenimis, šiemet Kaune daugiabučiuose atnaujinta 15 laiptinių, apie 30 laiptinių pakeisti langai ir durys, 2 – įėjimo stogeliai, suremontuotas 5 namų stogas, 60-yje namų atliktas tarblokinių siūlių remontas, pakeista 8 namų vamzdynai, įrengti 4 nauji liftai.

Kauno daugiabučius administruojantys specialistai tikina, kad planuojamų atlikti darbų sąrašas ilgas, tačiau kiek bus suspėta atlikti iki šių metų pabaigos, sunku pasakyti. Taip pat pažymima, kad suspėti pasikeisti langus, duris, suremontuoti stogus, atnaujinti laiptines, keisti vamzdynus ir atlikti panašius darbus vertėtų iki žiemos pradžios.

Padeda išvengti šilumos nuostolių

Šiais metais kauniečiai inicijavo pokyčius savo daugiabučiuose namuose, nes suprato, kad tai naudinga kiekvienam daugiabučio gyventojui bei jų piniginei. Pasak pastatų priežiūros ekspertų, išaugęs gyventojų sąmoningumas leidžia ne tik gerinti bendrą Kauno miesto daugiabučių būklę, bet ir priartėti prie šiuolaikinius standartus atitinkančių energinio efektyvumo rodiklių.

Nesandarūs laiptinės langai ir durys – viena iš pagrindinių priežasčių, sukeliančių šilumos nuostolius bendrose daugiabučių namų patalpose. Senos statybos daugiabučiuose su laiptinėmis besiribojančios butų sienos  yra labai plonos, jų šiluminės varžos nė iš tolo negalima lyginti su naujais namais. Todėl šiluma iš butų lengvai sklinda į laiptines. Atitinkamai, jei laiptinių langai nesandarūs, šiluma patenka lauką ir tai žymiai padidina visame name suvartojamos šilumos kiekius.

Apšiltinus namo sienas, stogą, pakeitus langus, duris, atlikus šilumos punkto modernizavimą, atnaujinus šildymo ir karšto vandens sistemą galima sutaupyti iki 40–50 proc. šilumos, teigia specialistai.