Šiandien rajone

Įdomiosios Kauno gatvės

Kaune yra kvartalas, kurio gatvės pavadintos kosminiais vardais.
Kaune yra kvartalas, kurio gatvės pavadintos kosminiais vardais.

Ar kada nors atkreipėte dėmesį į gatvių pavadinimus? Kodėl vienos vadinamos istorinių asmenybių vardais, o kitos, pavyzdžiui, kosminiais pavadinimais? Kiekvienas Kauno mikrorajonas turi savo unikalių pavadinimų, todėl nusprendėme pasivaikščioti ir rasti pačias įdomiausias gatves.

Muzikalusis kvartalas – netoli stoties

Turbūt mūsų protėviai, gyvenę netoli Kauno autobusų stoties, buvo muzikantai, dainininkai ar operos solistai. Taip pagalvojome vaikščiodami po Dainos, Baritonų, Tenorų, Sopranų gatves. O galbūt čia iki šiol gyvena su muzika susiję žmonės?

Galbūt čia gyvena muzikantų šeimos?
Galbūt čia gyvena muzikantų šeimos?

Aleksote – Amerikos lietuviai ir kosmoso platybės

Aleksotas įsikūręs labai gražioje Kauno vietoje. Nuo Aleksoto apžvalgos aikštelės atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama. Tačiau užkilus į kalną ir nuėjus toliau mūsų laukė dar įdomesni atradimai. Ar žinojote, kad čia yra Amerikos lietuvių gatvė? Ji yra prie VDU Muzikos akademijos.

Įdomu, kodėl ši Aleksote esanti gatvė pavadinta Amerikos lietuvių garbei?
Įdomu, kodėl ši Aleksote esanti gatvė pavadinta Amerikos lietuvių garbei?

Nusukę į dešinę ir nuėję kiek tolėliau atradome tiesiog kosminį kvartalą! Čia galima pasivaikščioti Žvaigždžių, Kometų, Planetų, Sietyno, Meteorų gatvėmis.

„Kosminis“ kvartalas

Žaliakalnis – žaliasis Kauno lopinėlis

Žaliakalnis įsikūręs labai gražioje vietoje: čia pat ir Prisikėlimo bažnyčia, ir Ąžuolyno parkas. Žaliakalniečiai gali pasigirti ne tik gražiu vaizdu pro langą, namus supančia gamta, bet ir įdomiais gatvių pavadinimais. Čia atradome „uogautojų kvartalą“. Taip vadiname tą rajono dalį, kur yra Vaisių, Aviečių, Serbentų, Vyšnių, Obuolių gatvės. Šiame žaliajame Kauno rajone yra tokių gražių gatvių kaip: Tulpių, Lelijų, Aguonų, Rūtų, Gėlių rato gatvės. Prie Dainų slėnio galima pasivaikščioti Joninių ir Paparčių gatvėmis.

„Uogaitojų“ kvartalas

Gričiupis – ne tik studentų rajonas

Gričiupis, turbūt, daugeliui asocijuojasi su studentų rajonu, nes čia įsikūręs KTU miestelis. Tačiau peržvelgus šio rajono pavadinimus galima atrasti dar daugiau įdomybių. Dalis rajono gatvių leidžia manyti, kad čia klestėjo pramonė: čia yra Pramonės prospektas, Chemijos, Kartono, Popieriaus gatvės. Šio rajono gyventojai vertina kaimynystę – čia netgi yra Kaimynų gatvė.

Kokia Jūsų mikrorajono gatvė turi linksmą, įdomų pavadinimą? Pasidalinkite!