Kalba gyventojai

Italas Paolo: „Iš Vilniaus atvažiuoja į Kauną dėl mano picų“

Romano Paolo žavi lietuvius savo paslaugumu.
Romano Paolo žavi lietuvius savo paslaugumu.

Italą Romano Paolo daugelis prisimena dar nuo tų laikų, kai Kaune duris atvėrė pirmoji tikra itališka picerija. Picerijos savininkas žavi lietuvius savo paslaugumu ir skaniomis picomis. Pasidomėjome, ar italui patinka gyventi Kaune, ir kodėl jis čia pasiliko.

Romano Paolo į Lietuvą atvyko prieš 23 metus. Kaune vyras atidarė itališką piceriją, pavadintą jo vardu – „Pas Paolo“. Šiandien italas svečius pasitinka picerijoje „Bella Italia“, kuri įsikūrusi pačiame Kauno centre, netoli Laisvės alėjos fontano, S. Daukanto gatvėje. Italas džiaugiasi, kad gyvena netoli savo restorano. Gyventi centre jam labai patinka.

Iš pradžių įsitvirtinti Lietuvoje Paolo nebuvo lengva. Jis nekalbėjo lietuviškai, tad jam labai padėjo žmonės. „Aš nemokėjau lietuvių kalbos. Kalbėjau tik italų ir vokiečių kalbomis, tad pagalba man buvo tikrai reikalinga“, – pirmus metus Lietuvoje prisiminė italas. Verslininkas susidūrė ir su kitomis problemomis. „Nebuvo iš kur pirkti reikalingų produktų, nes čia nieko nebuvo. Pats veždavau iš Italijos, o kai neturėdavau laiko, važiuodavau į Panevėžį pas ūkininkus į kaimus. Ten rinkdavau pomidorus ir pats virdavau padažą“, – apie nelengvą verslo pradžią pasakojo Paolo.

Italui teko 3 metus dirbti Vilniuje, bet galiausiai jis pasirinko Kauną. „Kaunas man arčiau širdies. Dabar iš Vilniaus atvažiuoja klientų į Kauną suvalgyti mano picų“, – su šypsena kalbėjo italas.

Paolo manymu, Kaune galėtų būti daugiau mugių ir renginių centre, nes tai labai padeda verslui. Italas žavisi kauniečiais, jų šiltu bendravimu. Būtent dėl jų ir savo restorano jis nežada palikti Lietuvos.