Kalba gyventojai

Jaunasis menininkas įamžina Kauno grožį rūbuose

Kauniečiai savo meilę miestui išreiškia pačiais įvairiausiais būdais: vieni fotografuoja, kiti piešia, o štai būsimas dizaineris Jonas Jakštas – kuria originalius kaunietiškus rūbus. Su jaunuoju menininku kalbamės apie kūrybą ir tai, kas jį įkvepia Kaune.

Jonai, kaip Jus pristatyti: kaip jauną menininką ar dizainerį?

Save labiau laikyčiau menininku nei dizaineriu. Kad galėčiau vadintis dizaineriu, pirmiausia, turiu pabaigti  šią specialybę ir sukurti nemažai kūrinių.

Kuriate rūbus su originaliais piešiniais. Kaip kilo mintis pavaizduoti Soborą?

Mintis pavaizduoti Soborą kilo netikėtai, sėdint šalia ir bežiūrint į šią bažnyčią. Man, kaip kauniečiui, tai vienas ryškiausių Kauno simbolių, todėl nusprendžiau tai įamžinti rūbe.

Ar Kaunas Jus įkvepia kurti? Kodėl?

Taip, Kaune turiu savo pamėgtų vietelių, kur mėgstu stebėti žmones, gatvės stilių, ir tai mane įkvepia. Kiekvienas žmogus man savotiškai yra vaikščiojantis manekenas, kuris vaizduoja skirtingas drabužių kombinacijas. Todėl galiu pasakyti, kad mane žavi ne tik architektūriniai sprendimai, bet ir žmonės.

Kaip Kauno vaizdus galima panaudoti drabužių dizaine?

Vienas iš būdų jau pavaizduotas mano kūrinyje, kurį atlikau tapydamas tekstiliniais dažais ant džinsinio paviršiaus. Pastaruoju metu galvoju apie tam tikrus Kaune esančius pastatus ir jų detales, kurias galėčiau vaizduoti ant drabužių kišenių paviršiaus. Taip pat studijose išmokau, kaip galima kurti drabužių formas iš architektūrinių formų: sukarpant kokio nors pastato detales ir jas įvairiai dėliojant ant piešto žmogaus silueto, taip atrandant naujas drabužių formas ir raštus.

Ar kurdamas galvojate apie turistus, kurie drabužį su Kauno vaizdu nusipirktų kaip suvenyrą?

Pirmiausia, pagalvoju apie pačius kauniečius, po to, žinoma ir apie turistus. Besitvarkant Kaunui ir matant žmonių nuotaikos gerėjimą, norisi tą kaunietišką dvasią išlaikyt ir labiau žmones daryt vieningais.

Ką kuriate šiomis dienomis?

Šiomis dienomis tapau paveikslus savo malonumui ir užsiimu būsimų kūrinių eskizavimu. Taip pat, po truputį dirbu prie būsimo savo naujo prekinio ženklo „DUBYSSA“. Visada žvelgdavau už mūsų šalies ribų, ieškojau idėjų ir minčių užsienyje, bet pasirodo jų toli ieškot nereikia – jas galima rasti čia, Lietuvoje.

Ko palinkėtumėte kauniečiams?

Kauniečiams linkiu geros nuotaikos ir vieningumo kaip „Žalgirio“ rungtynėse. Užseniečius galime sužavėti sutvarkytu miestu, bet gera nuotaika ir šypsenos kiekvienam atvykėliui paliks gerus atsiminimus apie mūsų kraštą.

Ačiū už pokalbį!