Kalba gyventojai Šiandien rajone

„Judėk sveikai“ treneriai kviečia sportuoti ir žiemą

Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“  kasmet pritraukia šimtus aktyvų gyvenimo būdą mėgstančių kauniečių. Nors vasara jau baigėsi, bet treniruotės vyksta ir toliau. Ta proga pakalbinome du šio projekto trenerius: vaikų trenerį Luką Dzimidą ir kalanetikos trenerę Silviją Sakavičiūtę-Medzevičienę.

Papasakokite apie savo sportavimo patirtį. Kokias sporto rūšis išbandėte?

Lukas: Sportu susidomėjau dar antroje klasėje, kai tuometinėje Šiaulių vidurinėje mokykloje į klasę atėjo regbio treneris ir pakvietė į treniruotes. Vėliau ši mokykla tapo sporto vidurine mokykla (dabar sporto gimnazija), ir joje galėjo mokytis tik aukšto meistriškumo sportininkai. Prie daugybės treniruočių bei varžybų rasdavau laiko ir pateisėjauti regbio varžybose.

Silvija: Blaškiausi tarp šokio ir karate, labai žavėjausi lauko tenisu ir futbolu. Šie užsiėmimai keitė vienas kitą, bet nė vienas jų netapo mano ilgalaike aistra. Studijų metais aktyviai lankiausi treniruoklių salėje, kur sutikau trenerį Vytautą Mikuckį. Jo entuziazmas ir palaikymas įkvėpė mane lankytis sporto salėje kasdien. Todėl pradėjau dalyvauti fitneso bei kūno rengybos varžybose. Taip pat išbandžiau įvairias grupines treniruotes: pilatesą, aerobiką, jogos praktiką ir kitus užsiėmimus.

Kaip tapote treneriais?

Lukas: Treneriu tapau netikėtai. Kai dėl traumų ilgai negalėjau sportuoti, priėjau prie savo trenerio ir paklausiau, ar galėčiau kažkaip prisidėti prie regbio nebūdamas žaidėju. Tada jis man pasiūlė surinkti vaikų komandą mokykloje ir pabandyti juos treniruoti. Būdamas 11 klasėje, surengiau pradinių klasių mokinių regbio varžybas, o su laimėjusia komanda dalyvavome miesto regbio varžybose. Kadangi sekėsi gerai, iškart nusprendžiau stoti į Lietuvos sporto universitetą ir gilinti žinias kūno kultūros srityje. Antrame kurse gavau pasiūlymą dirbti sporto klube, „Startukas“, kuriame dirbu iki šiol. Ten treniruoju vaikus nuo 4 metų ir vyresnius.

Silvija: Aktyviai besiruošiant varžyboms dažnai aplankydavo liūdesio ir nuovargio akimirkos. Būdavo dienų, kai treneriui tekdavo mane dar labiau motyvuoti. „Pamatysi, šita patirtis pravers, o su ja gal net ir savo ateitį susiesi“, – sakydavo man jis. Nors tuo metu kraipiau galvą ir galvojau, kad fitneso ir sporto salės man gana, po kelių metų grįžau pas trenerį klausdama, kur galiu mokytis ir įgyti trenerio kvalifikaciją.

Silvija, kaip atradote kalanetiką?

Silvija: Šeimos gydytoja dėl nugaros apatinės dalies skausmų patarė išmėginti pilateso arba kalanetikos užsiėmimus. Pilatesas man nuskambėjo patraukliau, tad nuo jo ir pradėjau. Tačiau vieną lemtingą dieną sumaišiau treniruočių laiką ir patekau į kalanetikos treniruotę. Pirmoji mintis mankštos metu buvo – „oj, tai tikrai ne man!“. Tačiau jau po pirmosios treniruotės supratau, kad mano kūnas reaguoja teigiamai, svarbiausia, jaučiausi pailsėjusi! Ryžausi ateiti į antrą treniruotę ir jau aštuonerius metus kalanetika yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Mankštas vedu jau ketverius metus. Kalanetikos efektyvumo džiaugsmą jaučiu ne tik savo kūnu, bet matau ir kitų žmonių akyse.

Lukai, kodėl pradėjote vesti treniruotes būtent vaikams?

Lukas: Nes jie yra tikras geros nuotaikos užtaisas! Vaikai dar neturi rūpesčių ir per treniruotes jų neperduoda treneriui. Neretai tenka ir pačiam tapti vaiku, o tai išties yra linksma. Sporto klube „Startukas“ ir projekte „Judėk sveikai“ vaikai treniruojasi kartu su savo tėvais. Vaikams nėra geresnio pavyzdžio kaip šalia sportuojantys tėvai!

Silvija, kam rekomenduotumėte lankyti kalanetikos užsiėmimus?

Silvija: Kalanetika – tai efektyvus poilsis, kuris tinka bet kurio amžiaus, sudėjimo ar fizinio pasirengimo žmonėms, todėl kviečiu ateiti į treniruotes net ir tuos, kurie niekada neužsiiminėjo jokia sportine veikla. Jau po 3 ar 4 užsiėmimų, moterys ima didžiuotis savo pasiekimais: ,,Aš laisvai atsitūpiu ir be vargo galiu pasiekti toli užkištą puodą“. Kalanetika puikiai gydo sėdimo darbo, nėštumo ar netaisyklingos laikysenos sukeltus nemalonumus.

Ar jūsų vedamos treniruotės vyks ir žiemą?

Lukas: Taip. Sportuoti žiemą verta todėl, kad fizinis aktyvumas stiprina imuninę sistemą. Sportuojantys vaikai rečiau serga. Žiemą vaikai mažai laiko praleidžia lauke, todėl yra mažiau fiziškai aktyvūs nei kitu metų laiku. Lankydami mūsų treniruotes, vaikai bus fiziškai aktyvūs visus metus!

Silvija: Treniruotis ketiname ir žiemą, nes būtent šis sezonas mums leidžia skirti daugiau dėmesio mankštoms salėje. Aš esu už aktyvią veiklą ištisus metus, tačiau žiemos sezonu metu mankštintis yra itin naudinga, nes mankšta greitina kraujo apytaką, o tai mus šildo ir atpalaiduoja, taip pat reguliarūs užsiėmimai padeda išsaugoti dailias kūno linijas.

Ačiū už pokalbį!