Kalba ekspertai

Judesio davikliai – lengvas būdas sutaupyti

Tyrimai rodo, kad taupus bendrųjų erdvių apšvietimas sumažina elektros energijos suvartojimą beveik 30%.

Artėjant rudeniui ir ilgėjant tamsiajam paros laikotarpiui verta susimąstyti apie daugiabučių namų lauko ir vidaus apšvietimą. Siekiant išvengti padidėjusių sąskaitų už elektros energiją namų priežiūros specialistai rekomenduoja atsisakyti kaitrinių lempučių ir įsirengti laiptinėse judesio daviklius.

Tyrimai rodo, kad taupus bendrųjų erdvių apšvietimas sumažina elektros energijos suvartojimą beveik 30%. Mokestis už jo įrengimą gyventojams atsiperka maždaug po aštuonių mėnesių.

„Dar vis yra daugiabučių namų, kurių laiptinių apšvietimui naudojamos kaitrinės lemputės. Jų  elektros energijos suvartojimas ženkliai didesnis nei LED lempučių. Rudeniop gyventojai  aktyviau kreipiasi su prašymais daugiabučių laiptinėse įrengti apšvietimą su LED lempomis ir judesio davikliais.

Mažesniam elektros energijos suvartojimui įtaką daro tai, kad naujai įrengtas apšvietimas reaguoja į judesį ir įsijungia tik tada, kai laiptinėje atsiranda judantis objektas. Gyventojai išsyk pamato pokyčius – laiptinėse tampa šviesiau, nes naujieji šviestuvai yra kokybiškesni ir šviečia ryškiau nei įprastos lemputės. Taip pat sumažėja ir mokestis už bendrosiose patalpose sunaudotą elektros energiją“, – pasakojo „Šilainių būsto“ pastatų administravimo vadybininkai.

Norėdami, kad Jūsų name būtų įrengtas apšvietimas su judesio davikliais, kreipkitės į namo administratorių arba skambinkite telefonu 8 700 55 966.