Kalba ekspertai

Ką daryti, kai daugiabutis šyla netolygiai?

Prasidėjus šildymo sezonui svarbiausia, kad visi butai būtų šildomi vienodai.
Prasidėjus šildymo sezonui svarbiausia, kad visi butai būtų šildomi vienodai.

Prasidėjus šildymo sezonui daugiabučių gyventojai nori savo namuose jaustis jaukiai ir šiltai. Tačiau būna, kad kraštiniai namo butai šąla, o viduriniai kaista. Kaip šią problemą spręsti? Į šį klausimą gali atsakyti Draugystės g,  9F namo gyventojai, kurių name atlikti darbai užtikrina tolygų namo šildymą.

Minėto daugiabučio gyventojai suprato, kad problema slypi šildymo sistemoje. Per susirinkimą buvo aptarta, kokie darbai turi būti padaryti, kad šildymas pasiskirstytų tolygiai ir nė vienas butas nekentėtų.

Atlikti šildymo sistemos balansinių ventilių montavimo darbai padėjo subalansuoti sistemą, siekiant užtikrinti tolygų šildymą visame name.
Atlikti šildymo sistemos balansinių ventilių montavimo darbai padėjo užtikrinti tolygų šildymą visame name.

„Darbo tikslas – subalansuoti sistemą, siekiant užtikrinti tolygų šildymą visame name. Todėl nuspręsta imtis šildymo sistemos balansinių ventilių montavimo“, – komentavo daugiabutį prižiūrintis „Dainavos būsto“ klientų asmeninis vadybininkas Kęstutis Pašvenskas.

„Anksčiau labai kaisdavo radiatoriai. Dabar jau šiek tiek geriau. Beliko laukti žiemos, tada ir žiūrėsim, kaip bus“, – pasakojo vienas šio daugiabučio gyventojų.

Pastatų priežiūros specialistai pataria namuose įrengti termoreguliatorius. Esant galimybei, rekomenduojama reguliuoti šilumą: išeinant iš namų šilumą truputį sumažinti, o būnant namuose vėl jį atsukti.

Rekomenduojama neužstatyti radiatorių baldais, dekoracijomis, grotelėmis, užuolaidomis. Saulėtą dieną leisti saulei prišildyti butą, o vakare užtraukti užuolaidas (žaliuzes, roletus ar kt.). Didesnius baldus siūloma statyti prie išorinių sienų ir be reikalo nelaikykite įjungtų ventiliatorių ar gartraukių – jie ištraukia ir šilumą.