Paslaugos

Ką pravartu žinoti apie odontologines paslaugas karantino metu?

Karantino metu sustabdytos visos odontologinės paslaugos išskyrus būtinąją pagalbą. Nors šalyje prasidėjo karantino švelninimas, šios srities įstaigos durų dar neplanuoja atverti. Susiklosčius tokiai situacijai, ne vienam gyventojui kyla daug klausimų, tad „Kalba Kaunas“ nusprendė pakalbinti odontologijos klinikos „Neodenta“ vadovę Eglę Kunčiuvienę.

Kokios odontologinės paslaugos šiuo metu gali būti suteiktos pacientui?

Pacientui šiuo metu gali būti suteikta būtinoji pagalba, jeigu žmogus skundžiasi žandikaulio uždegimu, pūliavimu, kraujavimu ar kitais nepakeliamai skausmingais negalavimais, kurių negalima numalšinti įprastais nuskausminamaisiais vaistais. Taip pat esant  trauminiams pažeidimams ir skausmui, sukeltam nekontroliuojamų ir lūžusių ortodontinių aparatų.

Kas teikia būtinąją pagalbą Kaune?

Manau, kad Kaune dirba tik apie 20 % odontologijos klinikų. Pirmiausia reikėtų skambinti savo odontologui, kuris galėtų nukreipti į skubią pagalbą teikiančią įstaigą. Būtinąją pagalbą poliklinikų darbo metu nuo 8 val. ryto iki 20 valandos vakaro teikia visos miestų poliklinikos.

Jeigu tektų ieškoti skubiosios pagalbos, kada galima tikėtis apsilankyti pas gydytoją?

Turime labai daug pacientų, kuriems reikia suteikti neatidėliotiną pagalbą, kadangi didžioji dalis klinikų nedirba. Laikantis reikalavimų pirmiausia pacientas yra konsultuojamas telefonu, tai atlieka gydytojas odontologas. Vėliau, jeigu pacientas atitinka skubios pagalbos kriterijus, jis skiriamas vizitui į kliniką. Kadangi visi pacientai jau su skausmais, organizuojame darbą taip, kad galima būtų pagalbą suteikti per 1-2  darbo dienas. Laikantis SAM įsakymo turime reguliuoti pacientų srautus, tarp pacientų turi būti paliktas pakankamai ilgas laikas, kad būtų galima  dezinfekuoti visus paviršius, gydytojas galėtų pasikeisti visą privalomą aprangą ir apsaugos priemones.

Ką daryti, jei jaučiamas skausmas ar susiduriama su kitomis odontologinėmis problemomis? Teks laukti karantino pabaigos?

Kadangi galima paslaugas atlikti kokybiškai, raginame nekentėti ir nelaukti kol komplikuosis situacija. Leidus atsidaryti odontologijos klinikoms, bus iššūkis  susitvarkyti su pacientų srautu, kuriems vizitai planine tvarka buvo nukelti. Be abejo reikės priimti ir pacientus su skausmais neplanine tvarka. Todėl pacientai drąsiai gali kreiptis pagalbos esant skausmams. „Neodenta“ klinikoje karantino metu pasikeisdami dirba visų reikiamų specializacijų gydytojai, kurie gali suteikti visas šiuo metu reglamentuojamas paslaugas.

Kada vėl duris atvers odontologijos kabinetai?

Dauguma odontologinių klinikų vadovai supranta atsakomybę prieš pacientus ir inicijuoja kuo greitesnį odontologinių klinikų darbo atnaujinimą. Kadangi situacija darosi kritiška. Kas dieną didėja skambučių dėl ekstrinės pagalbos,  sulaukiame daugybės savo pacientų skambučių su klausimu – kada pradėsime veiklą? Pagal visas SAM rekomendacijas esame pasiruošę darbui jau nuo Karantino pradžios. Todėl mūsų nuomone, tos klinikos kurios pasiruošę ir nori pradėti dirbti, galėtų atnaujinti veiklą jau nuo kitos savaitės. Kiekvienos klinikos ar gydytojo pasirinkimas gerbtinas.  Mes labai tikimės, kad kitą savaitę jau galėsime startuoti su tam tikromis odontologinėmis procedūromis. Kitos Europos šalys Latvija, Vokietija ir Švedija nėra uždraudusi odontologijos paslaugų, Austrijoje jos leidžiamos jau nuo kovo pabaigos, o šiuo metu dirba didžioji dalis visos Europos odontologų.

Būtinąją pagalbą teikiančios klinikos Kaune:

„Neodenta“, ieškokite: http://www.neodenta.lt/Odontologijos_klinika

„Clicicdpc.lt“, ieškokite: https://www.clinicdpc.lt/

„Visdenta“, ieškokite: http://visdenta.lt/

Kauno miesto poliklinika, ieškokite: https://kaunopoliklinika.lt/

Kauno klinikos, ieškokite: http://www.kaunoklinikos.lt/