Šiandien rajone

Ką šią vasarą skaito kauniečiai?

Skaitančius žmones galima sutikti Ąžuolyne, Dainų slėnyje, Nemuno saloje. Juk vasarą gera skaityti lauke!

Vasarą galime skirti daugiau laiko poilsiui ir knygoms. Todėl Lietuvos viešosios bibliotekos jau ketvirtus metus organizuoja projektą „Vasara su knyga“. Birželio 1 dieną startavęs „Skaitymo iššūkis“ kviečia per vasarą perskaityti 5 knygas pagal nurodytas temas. Apie projektą, populiariausius autorius ir skaitomiausias knygas portalui „Kalba Kaunas“ pasakoja „Skaitymo iššūkio“ komunikacijos koordinatorės Dovilė Gasiliūnė ir Diana Poliakovaitė.

„Skaitymo iššūkio“ dalyvių skaičius sparčiai auga, ypač Kauno apskrityje. Kaip manote, kas lemia šio projekto sėkmę?

„Skaitymo iššūkio“ populiarumas neabejotinas. Kasmet augantį susidomėjimą lemia vis įdomesnės užduotys, o pasakojimai apie „Skaitymo iššūkį“ keliauja iš lūpų į lupas. Be to, vasara yra puikus metas skaitymui. Juk tada turime daugiau laisvo laiko, galime skirti kelias atostogų dienas arba kelias vasariško vakaro valandas įdomiai knygai.

Kokias knygas labiausiai skaito kauniečiai? Galite išskirti 10 skaitomiausių šios vasaros knygų?

Džiugina, kad tarp populiariausių knygų yra nemažai lietuvių autorių.

10 populiariausių „Skaitymo iššūkio“ knygų Kauno miesto bibliotekose:

  • Rūta Šepetys „Tarp pilkų debesų“,
  • Renata Šerelytė „Raganos širdis“,
  • Rita Repšienė „Velnių ežeras“,
  • Irena Buivydaitė „Rožių dvaras“,
  • Monika Malinauskaitė „Paskutinė diena“,
  • Olivier Bourdeaut „Belaukiant Bodžanglio“,
  • Andrius Tapinas „Prezidentas“,
  • M. J. Arlidge „Juoda širdis“,
  • Antuanas de Sent Egziuperi „Mažasis princas“,
  • Otfried Preussler „Ponas Klingzoras truputį mokėjo burti“

Kurie lietuvių autoriai yra patys skaitomiausi?

Kaip ir pernai, visoje Lietuvoje tarp skaitomiausių lietuvių autorių išlieka Kristina Sabaliauskaitė, Rūta Šepetys ir Renata Šerelytė. Šiemet didelio populiarumo sulaukė Irena Buivydaitė, Vytautas Račickas, Gintarė Adomaitytė, Algimantas Čekuolis ir Martynas Starkus.

Ką labiausiai mėgsta skaityti vaikai ir jaunimas?

Tarp vaikų iki 7 metų populiariausios Linos Žutautės, Giedrės Rakauskienės ir Evelinos Daciūtės knygos. Tarp 8–14 m. vaikų skaitomiausios yra Astridos Lindgren, Vytauto Račicko, Žiulio Verno ir Džonatano Swifto  knygos. Jaunimas nuo 15 metų dažnai renkasi knygas iš privalomo literatūros sąrašo: amerikiečių rašytojo Džeromo D. Selindžerio romaną „Rugiuose prie bedugnės“, Vinco Mykolaičio Putino romaną „Altorių šešėly“ ar Ievos Simonaitytės romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“. Pastebime tendenciją, kad jaunimas nuo 20 metų skaito naujai išleistas lietuvių autorių knygas –  Beatos Tiškevič „Vyvenimas“ ar Andriaus Tapino „Prezidentas“.

Ar daug vaikų ir jaunimo dalyvauja „Skaitymo iššūkyje“?

Džiaugiamės, kad aktyviausi „Skaitymo iššūkio“ dalyviai yra būtent vaikai ir jaunimas – jie sudaro net 50 procentų visų iššūkio dalyvių.

„Skaitymo iššūkio“ dalyviai bibliotekose (pagal apskritis)

Vasarą gera skaityti lauke. Kuriose Kauno vietose žmonės leidžia laiką su knyga?  

Vasarą skaitytojai nemažai laiko leidžia lauke, todėl ir skaitančių atvirose Kauno vietose yra daug. Skaitančius žmones galima sutikti Ąžuolyne, Dainų slėnyje, Nemuno saloje.

Ko palinkėtumėte „Skaitymo iššūkio“ dalyviams?

Pajausti skaitymo malonumą, įkvėpti save naujiems iššūkiams ir pasisemti žinių iš įdomių knygų. Tikimės, kad „Skaitymo iššūkis“ padės įgyvendinti visus šiuos punktus.

Ačiū už pokalbį!