Naudinga žinoti

Kada atsinaujins Soboras?

Soboro fasado atnaujinimo darbus planuojama užbaigti šių metų vasarą.

Vienas ryškiausių Kauno simbolių ir įsimintiniausių architektūros objektų – Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, kauniečių vadinama Soboru – vis dar tvarkosi ir keičiasi. „Kalba Kaunas“ pasidomėjo, kiek dar užtruks šio statinio fasado atnaujinimo darbai.

Apie būtinybę renovuoti Kauno simboliu laikomą Soborą buvo kalbama ilgus metus, tačiau veiksmų imtasi ne iš karto. Šiam tikslui įsteigta viešoji įstaiga „Soboro projektai“. Jai pavesta misija – teikti projektus ir pritraukti Europos Sąjungos lėšas. Įstaigos veiklą didžiąja dalimi finansuoja jos dalininkė Kauno miesto savivaldybė.

Viskas prasidėjo nuo stogo ir kupolo. Nuo 2018  metų pabaigos intensyvūs darbai virė atnaujinant stogo konstrukcijas. Apatinė stogo dalis jau buvo anksčiau atnaujinta, o kupolas buvo neliestas daug metų. Čia, anot prie šio projekto dirbusių specialistų, buvo būtina pakeisti susidėvėjusius skardos lakštus, juos padengti specialiu cinko sluoksniu. Šiandien darbai tęsiami toliau, atnaujinamas bažnyčios fasadas. Kol kas apsaugine plėvele uždengta šoninė Soboro dalis.

Rytinėje Laisvės alėjos dalyje jau beveik 125 metus stovinti Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia ateityje turėtų pritraukti kultūrinės veiklos išsiilgusius kauniečius bei miesto svečius. Soboro duris žadama atverti įvairioms kultūrinėms veikloms ir renginiams. Čia numatoma rengti koncertus, ekskursijas apie bažnyčios istoriją, kitas edukacines veiklas ir užsiėmimus.

Iki šiol judėjimo negalią turintys žmonės į bažnyčią negalėjo patekti, tačiau, pasibaigus remontui, tokių kliūčių nebeliks ir Soboro erdvės taps labiau prieinamos visiems kauniečiams bei miesto svečiams.

Soboro fasado atnaujinimo darbus planuojama užbaigti 2020 metų vasarą. Kaip seksis laikytis darbų plano, parodys laikas.

Kauno Soborą suprojektavo rusų architektai, dekoravo dailininkai iš Sankt Peterburgo. 1919 metais jis buvo pertvarkytas į katalikų Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią. Nuo 1965 metų bažnyčia tapo Vitražo ir skulptūros galerija. Atkūrus Nepriklausomybę, vėl ėmė veikti Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, vėl iškelti anksčiau buvę pašalinti kryžiai. Šiandien Nepriklausomybės aikštė, kurios centre stovi Soboras yra populiariausia kauniečių susitikimų vieta.