Šiandien rajone

Kada „vaiduoklis“ paliks Kauną?

DSC_0469
Šioje vietoje turėtų iškilti modernus verslo centras „Magnum“.

Apleistas viešbutis „Respublika“, kauniečių pramintas „vaiduokliu“, šiandien vis dar stovi pusiau nugriautas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad darbai statybų aikštelėje sustojo. Pasidomėjome, kaip yra iš tikrųjų, ir kada šioje vietoje išvysime žadėtą naują verslo centrą.

Darbų nesimato, bet jie vyksta

Kodėl darbai sustojo? Kada nugriaus tą „vaiduoklį“? Gauti atsakymus į šiuos klausimus kirba ne vienam kauniečiui. Atsakyti į juos sutiko įmonės „Vičiūnų grupė“, kurios pagrindinis biuras įsikurs šiame verslo centre, atstovas.

„Šiuo metu dirbama pilnu tempu, tiesiog pirmiausiai statybų darbai vyksta po žeme, todėl yra sunkiai pastebimi praeiviams“, – paaiškino „Vičiūnų grupės“ komunikacijos vadovas Mindaugas Snicorius. Anot jo, jokių pertraukų naujojo verslo centro „Magnum“ statybose nebuvo, darbai vyksta pagal grafiką: „Tiesiog sprendimą baigti griauti statybų metu priėmėme jau vykdydami griovimą.“

Manoma, kad statyti naują pastatą dar nenugriovus senojo yra ekonomiškiau ir ergonomiškiau.

„Dabar pat griauti būtų neracionalu dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, tik pastatui iškilus, bus aišku, kiek iš tiesų skaldos, kurią gausime susmulkinę likusią griuvėsių dalį, reikės užpilti aplink pastatą likusiai duobei, taip pat visai statybų aikštelei išgrįsti. Kai matysim realią situaciją, dalį skaldos tam ir panaudosime, o likusi bus išgabenta“, – argumentavo M. Snicorius.

Pirmoji tokia aikštelė Kaune

Statomas verslo centras ne tik išsiskirs savo inovatyvumu, bet ir automobilių stovėjimo aikštele. „Statybų aikštelėje ne šiaip klojame pamatus, o statome pirmą dviaukštį požeminį parkingą Kaune“, – naujovę pristatė „Vičiūnų grupės“ atstovas.

Anot jo, užduotį apsunkina tai, kad šalia teka Nemunas, bet tam buvo pasiruošta: „Iš pradžių vyko intensyvūs duobės kasimo, inkaravimo ir kiti panašūs pirminiai darbai, šiuo metu liejamas pats parkingo grindinys, vėliau bus statomi abu jo aukštai, ir tik po to pastatas pradės kilti iš po žemės.“

Planuojama, kad verslo centras „Magnum“ bus pastatytas iki 2019 metų rudens.  Būsimą verslo centrą sudarys du pastatai – 12 aukštų ir 8 aukštų. Čia įsikurs modernios konferencijų salės, pirmasis Kaune vaikų dienos centras biurų pastate, lauko terasos, taip pat kavinė su neeiline panorama į Nemuno salą.