Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Kaip apsaugoti dviratį nuo vagių?

Ilgapirščiai renkasi lengvai prieinamą grobį, tad jei jūsų dviratis toks nebus, jie veikiausiai atsisakys savo ketinimo.

Atšilus orams prasideda dviračių sezonas, tačiau taip pat padažnėja ir dviračių vagystės. Ilgapirščiai renkasi lengvai prieinamą grobį, tad jei jūsų dviratis toks nebus, jie veikiausiai atsisakys savo ketinimo. Klausiame specialistų, kaip tą padaryti?

Saugos tarnybos „Mano Sauga“ tarnybos vadovas Arūnas Lobanovas dalijasi naudingais patarimais, kaip apsaugoti savo dviratį nuo ilgapirščių.

Atkreipkite dėmesį į vietos, kurioje paliekate dviratį, saugumą

Palikdami savo dviratį, įvertinkite, ar jo nebus galima nukelti ir nusinešti. Daiktas, prie kurio prirakinamas dviratis, turi būti tvirtas, stabilus ir nepajudinamas. Pavyzdžiui, tvoros grotelės, prie kurių prirakinsite dviratį, vagims gali atrodyti lengvai įveikiamos, nes yra lengvai pajudinamos.

Idealiausia būtų palikti dviratį vaizdo kamerų stebimoje teritorijoje. Tai gali būti visą parą stebimas kiemas ar laiptinė.

Nelaikykite dviračio nestebimoje laiptinėje

Daugiabučių namų gyventojai paprastai laiptinėse laiko dviračius, vaikų vežimėlius ir kitus vertingus daiktus. Vagys nusižiūri tokius daiktus ir užsimano juos pavogti. O jei dar į laiptinę lengva pakliūti, nes nėra telefonspynės, ir ji nėra stebima, tai lengvesnio darbo ilgapirščiams ir būti negali. Deja, gyventojai kreipiasi ir prašo įrengti laiptinių kameras tada, kai jau nukenčia nuo vagių.

Jei jūsų name įvyko vagystė ar apiplėšimas, atsekti įvykių seką ir rasti nusikaltėlį greičiau ir paprasčiau, jei jūsų laiptinė, kiemas yra stebimi vaizdo kameromis. Be to, kameros drausmina ir pačius nusikaltėlius. Jei jie pastebės, kad teritorija yra filmuojama, jie aplenks tą namą.

Pasirinkite tinkamą spyną

Ekspertai pataria rinktis U raidės formos spynas – tai viena geriausių ir dažniausiai naudojamų spynų rūšių. Jos priglunda prie rakinamos dalies ir apsunkina žnyplių veikimą, kuriomis vagys paprastai kerpa spynas.  Kuo mažesnė spyna, tuo geriau. Mažesnės spynos sudaro mažiau tarpų tarp saugomo dviračio ir prirakinamos vietos, o tai sumažina galimybes spyną nulaužti ar nukirpti, nes nebus kur įkišti laužtuvo.

Renkantis spynų raktus rekomenduojamas dantytas raktukas nei apskritas. Pastarąjį yra lengviau „atkoduoti“ ir atrakinti pačią spyną.

Pažymėkite dviratį

Pažymėkite dviratį ir užsirašykite jo numerį. Šis paprastas, bet dažnai dviratininkų pamirštamas veiksmas gali labai praversti vagystės atveju. Jei turite žymėto dviračio numerį, galėsite padėti policijai jį greičiau identifikuoti. Pavyzdžiui, jūsų dviratį pavogė ir po savaitės matote tokį patį dviratį parduodamą internetu. Tik žinodami dviračio numerį galėsite įrodyti, kad tai tikrai yra jūsų transporto priemonė.