Naudinga žinoti

Kaip efektyviai dirbti iš namų karantino metu?

Nors karantino sąlygos vis labiau atlaisvinamos, tačiau dažnas iš mūsų dar dirbame namuose. Naršydama interneto platybėse „Kalba Kaunas“ komanda atrinko svarbiausius patarimus, kurie padės pagerinti darbo kokybę bei įsikurti komfortišką biuro aplinką savo būste.

Vieni teigia, jog gyvenamojoje aplinkoje vykdomas darbas padeda efektyviau susiplanuoti dieną, kiti tam nepritaria ir laukia kuo greičiau sugrįžti į įprastą vietą. Psichologai, personalo valdymo specialistai, iš namų dar prieš pasaulinę pandemiją pradėję dirbti žmonės dalinasi rekomendacijomis, kuriomis siekia padėti žmonėms, vis neatrandantiems kelio į produktyvų darbą.

Įsikurkite darbui skirtą erdvę

Norėdami dirbti produktyviai ir lengviau pereiti į darbinę atmosferą net ir neišėję iš namų, turite įsikurti darbo erdvę. Jeigu gyvenate ne vienas ir yra galimybė, geriausia persiketi į atskirus kambarius, taip netrukdysite vienas kitam virtulių susitikimų metu bei lengviau persijungsite į darbo režimą. Atskirti erdves gali padėti širmos, tam tikros kambario vietos paskyrimas darbo aplinkai ar valgomojo stalas paverstas namų biuru. Svarbu paminėti ir tai, jog erdvėje, kurioje dirbate, neturi būti pašalinių, jus trikdančių daiktų. Rinkitės tokią vietą, kurioje būtų daug natūralios šviesos, tylu ir pavyktų susikaupti.

Susiplanuokite darbus

Darbo dienai prasidėjus, skirkite laiko ir susiplanuokite darbus, kuriuos turėsite atlikti. Ekspertai rekomenduoja iš pradžių imtis tų, kuriems reikės skirti daugiau laiko. Į planą įtraukite net ir elektroninių laiškų rašymą. Užrašydami visus darbus, galėsite lengviau planuotis dienotvarkę bei neužmiršite net ir mažai laiko užimančių užduočių. Šis patarimas padės ne tik laikytis dienotvarkės, bet ir neprarasti motyvacijos. Taip pat siūlome išbandyti Pomodoro laiko planavimo techniką, kuri darbo dieną suskirsto į darbo ir pertraukų dalis, padėsiančias kuo efektyviau atlikti priskirtus uždavinius.

Nepamirškite pertraukėlių

Kad kuo ilgiau išlaikytumėte dėmesį, darykite pertraukas. Jų metu patartina prasimankštinti, išeiti trumpam pasivaikščiojimui gryname ore ar daryti tai, kas jus džiugintų labiausiai, kad ir trumpą laiko tarpą. Stabtelėjimai tarp darbų padės ne tik sumažinti akių įtampą, bet ir išlaikyti ilgesnį produktyvumą. Be to susiplanavę pertraukėles ir iš anksto apie jas pranešę savo šeimos nariams, smagiai praleisite laiką kartu bei turėsite tikimybę, kad jūsų darbo metu jie bus užsiėmę savo veikla.

Palaikykite ryšį su kolegomis

Prasidėjus darbo iš namų etapui socializacija tapo dar svarbesnė. Bendraudami virtualioje erdvėje ir nematydami anksčiau kiekvieną darbo savaitės dieną sutinkamų bendradarbių, galime jaustis vieniši, prarasti norą siekti geresnių darbo rezultatų. Nepamirškite kolegų ir tarpusavyje bendraukite ne tik darbiniais klausimais, bet ir laikykitės tradicijų, kurias buvote susikūrę biure. Gal tai kavos pertraukėlė, bendri pietūs, gimtadienio šventės minėjimai ar kas antrą penktadienį vykstantis protmūšis.

Užbaikite darbo dieną

Nors dirbdami iš namų tarsi sujungiame namų ir darbo erdves, kurios anksčiau buvo atskiros, tačiau kiekvieną dieną sulaukę darbo laiko pabaigos, iš tikrųjų jį užbaikite. Kad būtų lengviau, būtent tam tikrą valandą susiplanuokite užsiėmimą, nuotolinius mokymus ar vakarienę su šeima. Jeigu savo darbo erdvei naudojate, pavyzdžiui, svetainėje esantį stalą, baigę darbą būtinai jį sutvarkykite. Nepalikite darbą primenančios atributikos, kuri galėtų paskatinti galvoti apie savo eilės laukiančias užduotis, norą dar „šiek tiek“ padirbėti ar atsakyti į gautus el. laiškus.

Laikydamiesi rekomendacijų padėsite sau ne tik kuo ilgiau išlaikyti produktyvią darbo dieną, bet ir neišblėsti sukurtoms tarpusavio tradicijoms, nesijausti vienišiems bei neprarasti motyvacijos.