Naudinga žinoti

Kaip Kaunas gyveno 2020-aisiais?

 Nuotr. “Kaunas IN”

Nepaisant pandemijos ir karantino sukeltų sunkumų, 2020-aisiais Kaune įgyvendinta daug svarbių projektų. „Kalba Kaunas“ dalijasi Kauno miesto savivaldybės pateiktu ryškiausių pokyčių sąrašu, kuris džiugina miesto gyventojus bei svečius.

Trigubos statybos Nemuno saloje

Šiemet Nemuno saloje įkastos dvi statybų pradžią žyminčios kapsulės. Greta „Žalgirio“ arenos kyla daugiafunkcis vandens sporto centras su olimpinio dydžio baseinu, SPA zona bei sporto klubu. Netoliese darbai verda ir vienintelio šalyje mokslo muziejaus „Mokslo sala“ statybvietėje, o čia pat – ir naujas tiltas į salą.

Atgijusi Vienybės aikštė

Neatpažįstamai pasikeitusi erdvė tapo viena lankomiausių Kaune. Tai jau nebe ta vieta, pro kurią buvo patogu praeiti – dabar čia norisi pabūti. Po rekonstrukcijos aikštę papuošė fontanas, dirbtinis upelis, suoliukai ramiam poilsiui, apšvietimas, sutvarkytos aikštės prieigos, įrengta požeminė stovėjimo aikštelė. 2021-aisiais planuojama iš pagrindų rekonstruoti ir kitapus S. Donelaičio gatvės esantį Studentų skverą.

Erdvė irkluotojų pergalėms

Senus, aptriušusius statinius Lampėdžio krante pakeitė moderni sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė – šiuolaikiškas dviaukštis kompleksas su dviem treniruočių salėmis, seminarų erdve, administracinėmis patalpomis ir visais patogumais. Kieme – naujutėlaičiai elingai. Netrukus bus baigta gilinti ir 2 km ilgio trasą.

Kokybiškas viešasis transportas

Investicijos į viešojo transporto parką nemažėjo ir šiemet. Į gatves išriedėjo didžioji dalis iš 100 naujutėlaičių hibridinių MAN autobusų. Vokiškos transporto priemonės garantuoja ne tik didesnį komfortą keleiviams, bet ir mažesnį triukšmą bei oro taršą gatvėse. „Kauno autobusų“ planuose numatyta ir daugiau naujovių.

Galerija po atviru dangumi

Projektai „Gyvos sienos“ ir „Kauno akcentai“ nesiliauja stebinę naujais meno kūriniais. Šiemet ant pilkų pastatų sienų nugulė 5 didelio mastelio piešiniai. Gatvės meno festivalis davė laisvę menininkų kūrybai atveriant dvi sienas legaliems piešiniams. Nuolat augančią miesto ekspoziciją papildė 4 nauji akcentai iš kitų meno sričių.

Atgimusi Laisvės alėja

Šįmet užbaigus ilgiausios pėsčiųjų gatvės Rytų Europoje rekonstrukciją, kauniečius džiugina ne tik nauja granitinė danga, bet ir rekonstruotas žymiausias Kauno fontanas, pasodinti nauji želdynai, atnaujinti mažosios architektūros elementai. Keičiasi ir Laisvės alėjos prieigos: sutvarkyta L. Sapiegos gatvė, paskutiniai štrichai dėliojami Kęstučio g., darbai įsibėgėja alėją kertančioje S. Daukanto gatvėje bei Muzikinio teatro prieigose.

Lietuviškasis „Silicio slėnis“

30 hektarų teritorijoje įsikūrusiame Aleksoto inovacijų pramonės parke (AIPP) kuriama infrastruktūra būsimiems investuotojams. Naujos požeminės komunikacijos, gatvės, dviračių takai, apšvietimas – visa tai jau visai prie pat pabaigos. Neužilgo prasidės senojo sraigtasparnių remonto angaro konversija. Pastatas taps erdve laboratorijoms ir tyrimų centrams. AIPP planuojama sukurti per 1000 aukštos kvalifikacijos darbo vietų ir pritraukti 90 mln. eurų investicijų. Lapkričio mėnesį pramonės parkas įtrauktas į visai Lietuvai svarbių projektų sąrašą.

Ąžuolyno išsaugojimo darbai

Vasarą oficialiai startavo kompleksiniai Kauno ąžuolyno rekonstrukcijos darbai. Ruošiantis kapitališkai atnaujinti viso parko infrastruktūrą – takus, mažąją architektūrą bei laisvalaikio erdves, – čia tęsiami ir gamtotvarkos darbai. Atliekama lajų korekcija, sutvirtinimas, sausų šakų bei menkaverčių želdinių šalinimas, taip sudarant palankias sąlygas šimtamečiams ąžuolams ir toliau puošti didžiausią Europoje miesto ąžuolyną.