Kalba ekspertai

Kaip šventiniu laikotarpiu apsaugoti savo namus nuo ilgapirščių?

Neleiskite nelauktiems svečiams sugadinti gražiausių žiemos švenčių – pasirūpinkite būsto apsauga ir pasinaudokite ekspertų patarimais.

Gruodį visi pradedame laukti Kalėdų, į svečius atvykstančių giminių, artimųjų ir draugų, tačiau niekas nelaukia netikėtų svečių. Kalbame apie ilgapirščius, kurie gruodį, pasinaudodami švenčių šurmuliu, vis dažniau kesinasi į svetimą turtą. Todėl dalijamės naudingais saugos tarnybos „Mano Sauga“ vadovo Gedimino Jankausko patarimais, kaip šventiniu laikotarpiu užkirsti kelią vagims. 

Kokie daiktai dažniausiai vagiami iš daugiabučių laiptinių?

Jaunos šeimos laiptinėse dažnai laiko vaikų vežimėlius, rogutes. Kiti kaimynai čia laiko dviračius, net ir prabangius. Vagys nusižiūri tokius daiktus ir ima juos vogti. Paprastai, gyventojai kreipiasi ir prašo įrengti laiptinių kameras tada, kai jau nukenčia nuo vagių. Iki to laiko jie mano, kad gyvena saugiai ir nieks į turtą nesikesins. Vis dėlto, šį prieššventinį laikotarpį būtina imtis papildomų priemonių, siekiant apsisaugoti nuo vagysčių.

Kokia yra laiptinės ir kiemo stebėjimo vaizdo kameromis nauda?

Svarbiausia tai, kad galima atsekti įvykio seką. Taip mes sužinome, kada, kas, ką padarė. Pavyzdžiui, kai įvyksta eismo įvykis daugiabučių automobilių stovėjimo aikštelėje, nustatyti, kas padarė pažeidimą, galime pagal numerį. Kadangi žiemą būna slidu ir sunku pravažiuoti, tokių įvykių būna daug.

Verta paminėti ir prevenciją nuo automobilių vagysčių. Tai aktualu prabangių automobilių savininkams. Tokiuose automobiliuose yra lengvai nuimamos detalės: žibintai, apdailos detalės. Todėl jie tampa vagių taikiniu. Būna, kad ateina žmogus ryte prie savo automobilio ir mato sulamdytą priekinį automobilio sparną, nulaužtą veidrodėlį. Jei įvykį užfiksavo vaizdo kameros, galima atsukti įrašą: pasižiūrėti, priartinti vaizdą ir nustatyti, kas įvykdė nusikaltimą, kreiptis į policiją. Taip galima užkirsti kelią tokiems įvykiams.

Be to, kameros drausmina ir pačius vagis. Jei jie pastebės, kad teritorija yra filmuojama, jie nedrįs vogti ar gadinti svetimą turtą.

Kaip patartumėte apsaugoti savo namus per šventes?

Šventiniu laikotarpiu nemaža dalis žmonių išvyksta iš namų į svečius ir palieka savo namus tuščius. Labai dažnai nukenčia žmonės, gyvenantys nuosavuose namuose ir daugiabučių pirmuose aukštuose.

Prieš išvykstant būtina patikrinti, ar tikrai viskas uždaryta ir užrakinta. Būna, kad gyventojai palieka langą šiek tiek atidarytą. Būtina pasirūpinti langų apsauga: apsauga nuo iškėlimų, taip pat galima įsigyti apsaugines žaliuzes. Langai be apsaugų palengvina nusikaltėliams pateikimą į namus. Tai itin aktualu gyvenantiems pirmame aukšte.

Pati geriausia prevencija nuo vagysčių – apsaugos sistema, įrengtos kameros, tiesioginis teritorijos stebėjimas 24 valandas per parą. Saugos tarnyba „Mano Sauga“ kviečia pasinaudoti akcija: užsisakyti būsto apsaugos paslaugą šiandien ir mokėti ik nuo kitų metų sausio pirmos dienos. 2 mėnesius jūsų būsto apsauga nieko nekainuos, o mes užtikrinsime apsaugą nuo įsilaužimo, gaisro ir užpuolimų.

Laukite švenčių ramiai, žinodami, kad jūsų turto saugumu rūpinasi profesionalai!