Kalba ekspertai

Kaip taupyti elektros energiją daugiabutyje?

Gedimino Gražio nuotr.
Gedimino Gražio nuotr.

 

Vis daugiau daugiabučiuose gyvenančių kauniečių nutaria taupyti elektros energiją laiptinėse ir kitose bendrojo naudojimo patalpose. Toks pasirinkimas netrunka atsipirkti – apie tai gyventojams praneša sumažėjusios sąskaitos už elektrą. Tad, nuo kokių darbų  reikėtų pradėti? Klausiame specialistų.

„Mano Būstas“ inovacijų ir energetinio efektyvumo grupės vadovas Donatas Karčiauskas sako, kad, norint sumažinti elektros sąnaudas bendrosiose patalpose, būtina atlikti keletą esminių dalykų.

„Pirmiausia reikėtų atnaujinti senus ir susidėvėjusius elektros skydelius aukštuose ir pagrindinę elektros skydinę rūsyje. Kitas žingsnis – laiptinės apšvietimas. Čia būtina sumontuoti taupiuosius LED tipo šviestuvus su judesio davikliais. Tik šių veiksmų visuma užtikrins, kad daugiabučio namo bendrosiose patalpose bus taupiai naudojama elektros energija, o gyventojai džiaugsis mažomis sąskaitomis”, – akcentavo D.Karčiauskas.

Elektros instaliacija daugiabutyje atlieka nepastebimą, bet labai svarbų darbą – kol viskas veikia, atrodo, problemų nėra. Tačiau gyventojai net neįsivaizduoja kokių bėdų gali pridaryti seni elektros skydeliai.

Dėl senų elektros skydelių, nepritaikytų naujiems buitiniams prietaisams, gali sugesti namuose naudojama technika. Tačiau tai nėra blogiausia, kas gali nutikti. Blogiausia tai, kad jie neriboja vartojamos galios, o tai gali sukelti gaisrą. Specialistai pastebi, kad elektros skydelių remontas kainuoja kur kas mažiau nei perdegusios buitinės technikos keitimas.

Kitas svarbus žingsnis – laiptinės apšvietimas. Pasak pastatų priežiūros specialistų, šviestuvai su judesio davikliais yra efektyviausia energijos taupymo priemonė. Šviesa laiptinėje užsidega tik žmogui įžengus į patalpą ir išsijungia savaime, praėjus nustatytam laikui. Tyrimai rodo, kad taupus bendrųjų erdvių apšvietimas sumažina elektros energijos suvartojimą beveik 30 proc. Mokestis už jo įrengimą gyventojams atsiperka maždaug po aštuonių mėnesių.

Norite atnaujinti senus tarpaukštinius elektros skydelius? O gal metas įsirengti šviestuvus su judesio davikliais? Šiais klausimais galite kreiptis į savo namo vadybininką arba skambinkite bendruoju klientų aptarnavimo centro telefonu 8 700 55 966.