Naudinga žinoti

Kalėdų eglutės namuose: kiek už jas sumokame?

Kokią eglutę puošiate savo namuose: dirbtinę ar natūralią?
Kokią eglutę puošiate savo namuose: dirbtinę ar natūralią?

Kaunas jau įžiebė pagrindinę Kalėdų eglę ir pradėjo laukti gražiausių metų švenčių, tad metas pasipuošti ir savo namus. Suprantame, kad kalėdinės eglutės paieškos gali tapti tikru galvos skausmu. Todėl „Kalba Kaunas“ redakcija pasidomėjo, kiek vidutiniškai gali tekti sumokėti už namuose „išaugusią“ žaliaskarę.

Norintiems natūralios eglutės

Natūralios eglutės ne tik puošia namus, bet ir kvepia šventėmis. Tie, kurie įpratę kasmet tradiciškai puošti natūralias eglutes, vargu ar ieškos dirbtinių.

Kalbant apie kainas, jos stipriai varijuoja priklausomai nuo aukščio ir vietos, kurioje pirksite. Pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje eglutės.lt 70 cm aukščio eglutė su vazonėliu kainuos nuo 24 eurų. Aukštesnės eglučių kaina prasideda nuo 55 eurų.

Natūralių eglučių taip pat galima ieškoti prekybos centruose, specialiuose prekybos taškuose, atsidarančiuose šalia jų arba medelynuose.

Štai Mačių medelynas, įsikūręs už Garliavos esančiame Kalinavos kaime, 15km nuo Kauno centro, specialiai Kalėdoms augina ir siūlo įsigyti serbines, dygiąsias (sidabrines), baltąsias egles ir kėnius. Eglučių vazonuose galima įsigyti ir medelyno internetinėje parduotuvėje kaledueglutes.lt. Kainos priklauso nuo dydžio: pati mažiausia dygioji (sidabrinė) eglė  (60 cm aukščio) kainuoja 14 eurų, didžiausia (iki 1,5 m aukščio) – 25 eurų.

Kainos priklauso ir nuo medelyno, kuriame renkatės eglutę. Pavyzdžiui, Raudondvario medelyne, dygioji eglutė vazone nuo 50 cm aukščio kainuoja 10 eurų, o aukščiausia, 1,7 m aukščio – 39 eurus.

Ieškantiems alternatyvos

Ieškant alternatyvų gyvoms eglutėms, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio dydžio ji turėtų būti – nuo to priklausys ir kaina.

Jei norite nedidelės eglutės, sumokėsite apie 3–5 Eur. Pavyzdžiui, prekybos centre „Senukai“ 45 cm aukščio eglutė kainuoja nuo 3,50 eurų, 60 cm – beveik 5 eurus.

Perkant internetu, mažų eglučių kainos panašios. Pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje dirbtineseglutes.lt 60 cm aukščio dirbtinė eglutė kainuoja apie 4 eurus.

Svajojantiems apie lubas siekiančia Kalėdų eglutę teks pakratyti kišenes. Prekybos centre „Senukai“ 180 cm aukščio eglutė kainuoja nuo 33 ir gali siekti net 100 eurų. Perkantiems internetu  minėto aukščio eglutės kaina svyruoja maždaug nuo 52 iki 93 eurų. Panašios kainos ir prekybos centre „Ermitažas“. Pavyzdžiui, 180 cm. aukščio eglutė čia kainuoja nuo 36 eurų. Jei eglutės aukštis siekia 2 metrus, gali kainuoti 100 eurų ir daugiau.

Ar Jūsų namuose jau papuošta eglutė? Kiek teko už ją sumokėti? Pasidalinkite.