Kalba gyventojai Šiandien rajone

Kam Šilainiuose reikalingas „tinklas“?

Ne visi šilainiškiai žino, kad šis tinklas – tai meno kūrinys.

Ar pastebite savo rajone įdomių skulptūrų ar naujų, nematytų objektų? Štai viena kaunietė atsiuntė mums nuotrauką ir paklausė: „Gal žinote šio tinklo paskirtį? Pamačiau ketvirtuose Šilainiuose.“ Šis „tinklas“ – tai skulptūra-provokacija, sukurta skulptoriaus Tado Vosyliaus. Pasidomėjome, kodėl menininkas sumanė jį čia „pakabinti“.

Ši originali, milžiniška skulptūra Šilainiuose kabo jau seniai – nuo 2005 metų pavasario. Ji jungia keturis devynaukščius daugiabučius, esančius Baltijos gatvėje ir Baltų prospekte. Stogų aukštyje pakabintas tinklas primena kvadratinį voratinklį, nuo jo nuleistos žemės nesiekiančios virvinės kopėčios.

Šiuo kūriniu menininkas siekė pagyvinti Kauno miegamųjų rajonų vaizdą bei atkreipti dėmesį į kaimynų nebendravimo problemą. Šis kūrinys verčia žmogų pakelti akis į dangų, pažadinti jų smalsumą, norą lipti aukštyn.

„Jau pats pavadinimas „Tinklas“ kalba apie tai, kad šis kūrinys susijęs tiek su tinklu, tiek su voratinkliu, tiek su žiniasklaidos komunikaciniu tinklu. XXI amžiuje tai yra pagrindinis informacijos siuntimo ir gavimo šaltinis. Šis meninis objektas gali simbolizuoti žmonių jungimąsi į informacinius tinklus, pavyzdžiui, į internetą. Tai netgi galima būtų įvardinti kaip aktualią problemą, nes dauguma žmonių internete praleidžia valandų valandas, atsisakydami aktyvaus poilsio, laisvalaikio praleidimo gamtoje, bendravimo“, – viename interviu sakė kūrinio autorius. „O ką reiškia kopėčios?“ – paklausite. Pasak T. Vosyliaus, jos atspindi pasiklydusio žmogaus norą lipti aukščiau, apsidairyti. Pačias kopėčias komunikaciniu požiūriu irgi galima interpretuoti kaip simbolį į kitą, virtualų pasaulį.

Ar pastebite įdomių skulptūrų savo rajone? Pasidalinkite!