Uncategorized

Karantinas neužgoš Kauno apylinkių grožybių

 

Dubravos aukštapelkė. nesedeknamuose.lt Nuotr.

Tikriausiai ne vienas šiandien laužo galvą, kuo užsiimti laisvu nuo darbo metu. Jeigu keturios namų sienos jau pabodo, neperskaitytų knygų lentyna ima tuštėti, o skaniausi receptai jau išbandyti – pats metas pramankštinti kojas ir prasiblaškyti gamtoje! Skaitytojams patariame vengti masiškai lankomų žaliųjų erdvių, tad pateikiame keletą idėjų, kur galite apsilankyti Kauno apylinkėse.

Dėmesio! Nepamirškite laikytis karantino metu nustatytų saugos rekomendacijų. Jeigu nutarėte užkopti ant piliakalnio ar pasivaikščioti po pažintinį taką, kuriame jau yra nemažai lankytojų – pasirinkite kitą maršrutą ar luktelėkite, kad išvengtumėte tiesioginio kontakto su kitais poilsiautojais. Tiems, kuriems būtina saviizoliacija, viešose erdvėse lankytis draudžiama.

Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas

Šiame ne itin dideliame rezervate yra saugoma vertinga aukštapelkė. Jeigu sugalvosite čia apsilankyti, tikrai nenusivilsite. Per visą teritoriją yra nutiestas pažintinis takas, kurį iš abiejų pusių supa vaizdingas kraštovaizdis bei pakeliui sutiksite ne vieną vertą dėmesio objektą. Šioje saugomoje teritorijoje auga storiausia pušis, kurios skersmuo siekia beveik vieną metrą. Pažintinis takas vingiuoja natūralia miško danga bei yra pakankamai platus. Tiesa, pasisaugokite išsikišusių šakų bei nugriuvusių medžių kamienų. Vos tik prieisite aukštapelkę, prasidės medinis takas, kuriuo keliaujant įspūdį padarys augmenija. Jeigu aukštapelkėje pavyks pabuvoti tokiu laiku, kuomet žydės siauralapis švylys dažnai vadinamas „pelkių medvilne“, vaizdu liksite sužavėti dar ilgam. Vietovė yra už 17 km nuo Kauno.

Pakalniškių pažintinis takas

Taką surasite vos už 11 km nuo Kauno, visai šalia Vaišvydavos gyvenvietės. Išvykos metu galėsite pasivaikščioti ne tik pažintiniu taku, bet ir pamatyti kitus objektus, pavyzdžiui, legendomis apipintu Pakalniškių piliakalniu. Užkopus į jo viršų, išvysite Kauno marių ir Pažaislio vienuolyno panoramą. Tiesa, greta piliakalnio prasideda ir pažintinis takas, kuris nuves Jus link Pakalniškių įlankos – kadaise buvusio Pakalniškių kaimo. Pažintinio tako maršrutas vingiuoja pro šalia Kauno marių pakrantės augantį mišką, retkarčiais priartėdamas prie vandens ir leidžiantis pasigrožėti iš tiesų nuostabiais gamtos vaizdais. Jeigu nusprendėte žygiuoti taku iki pat galo, prieisite Girionių parką – vieną iš didžiausių parkų Lietuvoje. Pažintinio tako ilgis į viena pusę siekia 3 km.

Drąseikių atodanga

Nuo šios atodangos atsiveria nuostabi panorama – Neries posūkis, galima išvysti stačius atodangos šlaitus bei netoliese esančią Krėslynų gyvenvietę. Nors vieta itin vaizdinga, tačiau kol kas nesulaukia daug lankytojų dėl savo sudėtingo priėjimo. Atvykus reikia būti atsargiems, kol kas dar pėsčiųjų takų ar apsauginių tvorelių nerasite. Tačiau jeigu mėgstate pasivaikščioti miško takeliais, tai greta atodangos jų rasite. Ši vietovė įsikūrusi už 22 km nuo Kauno.

Kleboniškio miško parkas

Verta apsilankyti neliestos laukinės gamtos kampelyje – Kleboniškių miško parke. Jį surasite pavažiavus vos už 10 km nuo Kauno. Šį mišką primenantį parką iš vakarų ir šiaurės pusės juosia Neries upė. Dažniausiai parko lankytojai vaikštinėja tik po pietinę dalį, kadangi likusi dalis turi kur kas daugiau laukinio miško bruožų. Tačiau norint pasislėpti nuo žmonių ir ramiai pabūti gamtoje, verta patyrinėti ir likusį parko plotą. Be to, kad pakvėpuosite grynu oru, parke pamatysite daug įdomybių – čia auga senos pušys ir ąžuolai, vis dar stovi prieš Pirmąjį pasaulinį karą statyti bunkeriai, gyvena laukiniai žvėreliai. Tad nenustebkite, jeigu netikėtai išvysite briedį ar kitą miškų gyvūną.

Kadagių slėnis

Kairiajame Nemuno krante, prieš pat įtekant į marias, puikuojasi vaizdingas šimtamečiais kadagiais apaugęs šlaitas. Jis nuo Kauno nutolęs 25 km. Apsilankius šiame Alpes primenančiame kampelyje, galėsite pasivaikščioti tiek atokesniais takais, tiek Kadagių slėnio viršuje ant skardžio krašto vingiuojančiu mediniu takeliu su turėklais.

Jiesios kraštovaizdžio draustinis

Jiesios kraštovaizdžio draustinyje bus smagu ne tik pasivaikščioti pažintiniu taku, tačiau iš viršaus pasigrožėti tyvuliuojančia Jiesios upe. Einant taku išvysite ledyno sudarytus erozinius šlaitus bei atodangas. Sakoma, kad tai tikras geologijos muziejus po atviru dangumi. Atstumas nuo Kauno – 12 km.